Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyit fogyaszt egy villanysütő?

Mennyit fogyaszt egy villanysütő?

Figyelt kérdés

Csak a sütőnk villany, hőlégkeverős (így vettük a lakást). Ha 1 óráig használom, kb. 200 fokon, mennyit fogyaszthat?

Olyan sok a villanyszámlánk, másra nem tudok gondolni. Havi 3-4 alkalommal használom csak.


2011. márc. 6. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokat. Esetleg van amúgy bojler? Az is zabál. Nekünk az egész tűzhely villanyos, ráadásul régi. Hát mit mondjak, mikor nem főztem volt ilyen 10-11ezer a villany (bojler ugyebár) mikor meg főzögettem (véletlen sem mindennap és nem sokat) akkor ilyen 18 ezrek jöttek ki.
2011. márc. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én sütőm 2,5 kW-os, forintosítva ez azt jelenti, hogy egy óra használat során (50Ft/kW-al számolva) kb. 125 Ft-ot fogyaszt. Havi 4x2 óra sütés az max. 1000 Ft.
2011. márc. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2011. márc. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Panelban lakunk, nincs bojler.
2011. márc. 6. 21:35
 5/10 A kérdező kommentje:
Majd megnézem a teljesítményét. Köszi a válaszokat!
2011. márc. 6. 21:50
 6/10 anonim válasza:
67%
Vegyél vagy kérj kölcsön egy fogyasztásmérőt. Olyan is zabálhatja az áramot, amire nem is gondolsz... Pl. egy régi hűtő. Vagy ha zárlatos valahol egy konnektor! Próbáld ki azt is, hogy kikapcs minden, kihúzol mindent és megnézed, nem mozdul-e a villanyóra.
2011. márc. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát mostanában több lett a számlánk, de többet is használjuk az eletromos dolgokat. Igazán nincs semmi régi masinánk. A zárlatos konektor hogy fogyaszt többet?
2011. márc. 7. 22:03
 8/10 anonim válasza:

Nem tudom, nő vagyok :) De tudom, hogy amiatt is lehet, legalábbis egy ismerős így járt, és a férfinép mondta, hogy jó hogy észrevették nála, mert fizethetett volna utána.


Na meg egy ilyen "mindent lekapcsolok és megnézem az órát" akció mindenképp jól jön azért, ha olyan helyen laksz, ahol pl. lophatják az áramot...


A fogyasztásmérő meg azért jó, mert akkor kiderül, ha valamelyik háztartási gép nem jól működik és emiatt sokat zabál :(

2011. márc. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Amúgy mennyi az a sok? Havi hány kwh?
2011. márc. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Még annyi, hogy a fogyasztásmérőn be tudsz állítani árat is, így pl. megsütsz egy adag kaját és utána megnézed, kb. hány ft-ot kell ezért fizetni. Vagy pl. egy estére méred, mennyit fogyaszt pénzben kifejezve a tv. Utána már csak felszorzod... Aztán akkor kiderül, lehet-e valamin spórolni vagy nem.
2011. márc. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!