Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » GRUNDFOS ALPHA 2 25 - 40...

GRUNDFOS ALPHA 2 25 - 40 keringtető szivattyúnál mitől függ, hogy hány W-ott fogyaszt? Azaz 5 - 18 - 22 W -ot?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem 25-50-es van. Most télen vettem, fűtésrendszer átalakítása miatt. Lehet, hogy elég lett volna a gyengébb 40-es is, de árban szinte nem volt különbség közte. Az 50-est 40-ért vettem.


Szóval attól függ, hogy melyik fokozatba kapcsolod. Ugyan úgy mint a hagyományos mechanikus kapcsolós többfokozatú szivattyúknál. Itt csak annyi a különbség, hogy ennek nem mechanikus, hanem digitális a vezérlése. Azaz csak egy gombot tudsz nyomkodni és a kijelzőn kijelzi hogy épp melyik fokozatban van és kiírja az aktuális fogyasztást.


Van még a három fix fokozaton kívül egy automatikus "auto adapt" állás is. Ekkor automatikusan kiszámolja magának a szövek ellenállásából, az éppen nyitott, vagy zárt szelepek ellenállásából, stb hogy éppen milyen teljesítménnyel kell menni a rendszer adott állapotához képest. Így nem csak a három fix fokozaton mehet, hanem közte is akármilyen teljesítményen gyakorlatilag fokozatmentesen. Tehát lehet hogy éppen 12W-on fog menni.

Ez nagyon hasznos elvileg. Gyakorlatilag azonban nekem is ez a tapasztalatom és másoktól is azt hallottam, hogy automatikus állásban hajlamos eléggé alálőni a teljesítményt. Nálam általában ilyen 8-9-10W körül "ketyeg", amivel elég lassan forgatja át a vizet. Így a radiátoraim alja hideg, míg a teteje forró. Ha fölkapcsolom II. fix fokozatra, akkor ez nincs.


Kérdezz nyugodtan ha bármilyen más tapasztalatra is kíváncsi vagy ezzel kapcsolatban! :)

2011. júl. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szövek = csövek
2011. júl. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 szaboaa válasza:

Nemrég szereltem a rendszerbe 25-50 alpha 2-őt, 1 napos használat után lenne kérdésem. Automata üzemmódba használom, de folyamtosan 30-32W-ot jelez.Csőtermosztát vezérli, radiátoros, carborobot kazzánnal szerelt hálózatom van. Úgy tudom a hőmérséklet függvényében szabályozza magát, így a felvett teljesítmény is....

Furcsa hogy 30-32 vannon üzemel.

Lehetséges hogy valami nem jó...?

2011. okt. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hőmérséklettől is függ, meg a rendszer hidrodinamikai ellenállásától. Azaz a csövek átmérőjétől, hány radiátor van éppen nyitva stb.

Több nap kell hozzá, amíg beáll rendesen automatán. Az viszont tényleg furcsa, hogy maxon megy. Már csak azért is, mert nekem is és más fórumokon is panaszkodtak már arra, hogy elég gyenge "auto" fokozaton. Nálam valami 10W körül megy, ami miatt a legtávolabbi radiátoromban nem fordul meg rendesen a víz. Teteje langyos, az alja már teljesen hideg. Ezért a II fix fokozaton használom 17-18W körül.

2011. okt. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 szaboaa válasza:

Ezek szerint még várjak pár napot míg beszabályozza magát a szivattyú?

Elvileg 7 radiátor van, állandóan nyitva(nem hőfokszabályzós radiátor szelepek vannak). A csőhálózat régi, így collos csőveken megy a víz. Eddig gavitációsan használtam...jó volt a fűtés.

A csőtermosztát (elmenő ágra szerelve) szabályozza a szivattyút, kb35-40 fokra van állítva a kapcsolás. Nem lenne jobb a programozható szobatermosztára kötni? pl.40 fokra soha nem fog lehűlni a víz hogy leálljon a keringető, mert addigra a szoba termosztát újra kapcsoltatja a kazán, aztán csak tovább melegszik a víz. Így állandóan megy a szivattyú. (szerintem)

2011. okt. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, egy pár napig figyeld, hogy mit csinál!

Ezek alapján pedig nem lehet nagy a rendszer ellenállása, ami indokolná, hogy ennyire felpörgeti a szivattyút.

Bár nekem is csak felhasználói szintű ismereteim vannak ezzel a szivattyúval. Esetleg ajánlok két fórumot, ha még nem ismernéd őket. Én onnan sok hasznos tanácsot kaptam már, elég sokan írnak oda hasonló témában.

Egyik: [link]

Másik: [link]

2011. okt. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 szaboaa válasza:

Köszönöm a segítséget!

A forumokon is érdeklődök majd, ha nem áll be a szivattyú a megfelelő üzembe.

2011. okt. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Krill ***** válasza:

Nekem is ugyan ez a gondom, azzal a különbséggel, hogy már évek óta működik ez a fűtés rendszer (most költöztem ide) Folyamatosan maximális teljesítményen pörög.


Áttanulmányoztam a doksit, meg értek a vezérlésekhez, ezért zavar, hogy az állítólag intelligens szivattyú még annyira sem viselkedik intelligensen, mint apám 30 éves kazán üzemállapottal, thermosztáttal és primitív, relés időzítő logikával vezérelt fűtésrendszere.

Ezért 3 dolgot tartok lehetségesnek.


1. A fűtésszerelők hülyék a komolyabb, adaptív vezérléstechnikához. A Grundfos marketingje pedig mindenkire rásózza ezt a szivattyút, oda is ahol nincs értelme.

2. Csőtermosztát mivel mindig elveszi a tápfeszültséget, lehetetlenné teszi a szivattyúnak a tanulási folyamatot, éppen ezért én 5 perce rövidre zártam a csőtermosztátot, és folyamatos üzemen hagytam a szivattyút. Kíváncsi leszek mihez kezd, ha kap egy nap gondolkodási időt.

3. Nekem olyan fűtési rendszerem van, ami gravitációs elven is vígan működik, vagyis nagyon kicsi az ellenállása, tehát természetes, hogy alacsony marad a nyomás a szivattyúban. Ahogy elnézem, a szivattyú állandó nyomás tartásra törekszik adaptív üzemmódban, ami jó egy thermosztatikus szelepekkel vezérelt rendszerben, de teljesen felesleges egy gravitációs rendszerben, és teljesen indokolt is ilyen esetben hogy maximális teljesítményen pörög, hiszen nem tudja fenntartani a nyomást, még így sem.


Igazából arra vagyok kíváncsi, hogy megtanulja e, hogy ez egy másfajta viselkedésű rendszer, vagy tényleg csak egy egyszerű munkapont optimalizálásra képes automata szabályzó.


Véleményem szerint amúgy akkor lehetne igazán okos a rendszer, ha az elmenő, visszatérő hőmérsékletre tudna reagálni, illetve figyelné a szoba thermosztátokat, és kazán üzemállapotot....bár azt hiszem ez meg már túlmutat a szivattyú feladatán, ehhez már egy vezérlő központ kell, hálózatba kötött szivattyúkkal, szelepekkel, hőmérőkkel, kazánnal.

2015. nov. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!