Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen formanyomtatványt kell...

Milyen formanyomtatványt kell kitölteni, ha szobát bérelek?

Figyelt kérdés

Hogyan működik egy albérlet kivétele? Milyen papírokat kell kitölteni, hogy ne csapjanak be? Gondolok itt arra, hogy amikor a kauciót fizetem, akkor valamilyen papírt csak kell írni, mert csak úgy nem adok pénzt senkinek a mai világban, hogy jól van, akkor oda adom a pénzt, s majd akkor te valamikor oda adod nekem a kulcsokat. S mi van, ha addig kiadja másnak a szobát?

Ha valaki tud, kérem küldjön mintát.


Köszönöm


(Életem első társbérlete lesz, így érdekel minden ezzel kapcsolatos. Milyen kérdéseket kell tisztázni? Mire kell vigyázni?)


2011. márc. 9. 12:37
 1/2 Olga néni ***** válasza:

Nincs nyomtatvány, nem tudok róla. Szerződés. Legyen benne a bérlő, és a tulaj neve, anyja neve, lakcíme, születési hely és idő, szig száma. Alapból be kell azonosítani a szerződő feleket. Így kezdődik.


Aztán pontosan le kell írni hogy mit ad ki, mit vesz ki, milyen feltételekkel, rezsi mennyi, hogyan fizetjük, kaució mennyi, és visszajár(!), és hogy a kaució a szerződés aláírásakor kifizetésre került, a szerződés aláírásakor átvette, a szoba mellett mit használhatsz még (konyha, WC), mikor veheted használatba, felmondás feltételei. A lakbér fizetésről mindig kérj elismervényt, vagy Postán add fel, csekken, hogy legyen nyoma, ne követelje rajtad ugyanazt kétszer.

2011. márc. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Akkor tehát ezt nekem kell megírni.

Úgy menjek a lakáskulcsot átvenni, hogy a kaució mellett a zsebembe lapul két példány a szerződésből?


S legelején csak a kauciót fizetem, vagy már a bérleti díjat is?


Ha a hónap felénél megyek, akkor kérhetem, hogy csak a felét fizessem? Vagy az előző lakó kifizeti a teljes hónapot?

2011. márc. 11. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!