Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha albérletben lakunk akkor...

Ha albérletben lakunk akkor hol kell kitölteni a népszámlálási doksit?

Figyelt kérdés
Albérletben lakunk ma kaptunk 1 példányt.ez most a lakás tulajdonosáé vagy a mienk? (3an vagyunk az albiban) A papir szerint nem számít h be vagyunk-e jelentkezve vagy sem.
2011. szept. 27. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A fáma szerint ott kell számba venni, ahol életvitel szerűn élsz.
2011. szept. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
ott ahol élsz. Az albérletben.Lesz is olyan kérdés,hogy bérlője vagy a lakásnak,vagy tulajdonosa,állandó lakcímed-e vagy ideiglenes
2011. szept. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Igen de olyan kérdés is lesz, hogy melyik lakásban él életvitel szerűen. Ez nálam sem egyértelmű, ráadásul az albérletben csak egy személyi kérdőívet kaptunk pedig négyen vagyunk. Ja, és rákérdeztem az összeíróra hogy ez hogy van és ő meg egy olyan marhaságot mondott, hogy akkor mindkét helyen ki kell tölteni.. Szóval nem lettem okosabb vele, de kíváncsi volnék ha az ilyen hozzáértők tanácsát mindenki megfogadná, hányan lennénk Magyarországon a végeredmény szerint..
2011. szept. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lakáskérdőív

15.1 A lakcímen életvitelszerűen élők száma: x fő

15.3 Az időszakonként hazajárók száma: x fő, (akinek ezen a lakcímen van az állandó otthonuk, de tanulás, munkavégzés, stb. miatt pl. kollégiumban, munkásszállón, albérletben laknak, és csak pl. hetente, kéthetente, havonta térnek vissza erre a lakcímre)

2011. szept. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Az albérletben annyi személyi kérdőívet kell kitölteni a számlálóbiztosnak, ahányan ott élnek.
2011. szept. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%
Mindkét helyen ki kell tölteni. Ez biztos, kérdezőbiztos vagyok!
2011. szept. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem kell mindkét helyen kitölteni, én is számlálóbiztos vagyok. Ott kell kitölteni, ahol életvitelszerűen él az illető. NEM EGYENLŐ AZ ÁLLANDÓ OTTHON ÉS A BEJELENTETT LAKCÍM! Nekem állandó otthonom a nem bejelentett lakcímem, az albérlet, ahol élek. A bejelentett lakcímem csak a papírjaimon szerepel, ahol a szüleim élnek, ahova a leveleim mennek, de én nem élek ott életvitelszerűen, ezért engem sem ott kell megszámolni, hanem csak itt, ahol ténylegesen lakom. A személyi kérőíven éppen ezért van az az opció, hogy van-e másik lakcíme a kérdezettnek. Ott be lehet jelölni, hogy a bejelentett lakcíme stb., és ennyivel meg is fognak elégedni a KSH-nál. A többszörös összeírás csak az adatelemzést nehezíti, de ezt az oktatáson is elmondták.
2011. okt. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!