Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Üdülő területű ingatlanra...

Üdülő területű ingatlanra általában mekkora jelzálogot jegyeznek be (18 millió értékű az ingatlan)?

Figyelt kérdés
Mi a legmagasabb %? Én az érték 60%-áról hallottam, de lehet magasabb is? Tehát egy 18 millió értékű ingatlant lehet akár 80% jelzáloggal terhelni?
2011. márc. 15. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az előző házam(bár nem volt ilyen nagy értékű) zártkert volt,arra 2009-ben SEHOL nem adtak hitelt.Nem,hogy hány %-ig.Semmit se kaptam.Épp ezért csak felét tudtam megvenni,másik fele személyi kölcsön volt(azóta már eladtam,de az másik kérdés)

Ha üdülőként vagy zártkertként gazdasági épület van rajta(ház az attól,hogy gazdasági épület,de üdülő vagy zártkerti övezetben nem sűrűn engedélyeznek lakóház építését)

Hitelt meg lakóingatlanra adnak(arra is nehezen és nem lehet vályog ház)

Ez volt 2009-ben.Azóta lehet,változott,de szerintem rosszabb irányba.

De hátha jön pozitív komment is,hátha jó irányba változik a dolog :-)

2011. márc. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Írtam privit.
2011. márc. 15. 20:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is nyaralóm van, belterületi. Én is már kérdezősködtem ez ügyben, és a hitelügyintéző azt mondta 2 éve, hogy nyaralóra nem lehet hitelt felvenni.
2011. márc. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!