Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szakember véleménye otthoni...

Szakember véleménye otthoni víztisztítás témában objektíven?

Figyelt kérdés

Problémám: Budapesten élek, tudom, hogy a csapvíz minősége is jó, de a klór miatt ihatatlan, plusz lehet régiek a vezetékek, és mire ideér, tele lesz bacival is.

Autónk nincs, így kényelmetlen mindig hazacipelni az ásványvizet, plusz védeném a környezetet is a sok palacktól.

Vízszűrő kancsóban gondolkodom, de annyi ellentmondásos dolgot olvastam róla, hogy nem vagyok biztos benne, hogy jó megoldás: MLM ügynökök átverései, téves információk adása, és hogy kiszedi az ásványi anyagokat a vízből, és elszaporodnak benne a bacik.

Tehát mi lenne a jó megoldás?


2011. márc. 19. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért és olyan mennyiségben klórozzák a vízet hogy a vezeték végén is baktériummentes legyen.A vízszűrő kancsóra azt mondhatom szégyelljék magukat akik kitalálták mert nem tudom kollegák e de nem hiszem mert élettani logikátlanság van a működésében, ami a víz fogyaszthatóságát erősen rontja.Az ívóvíz Na K Ca Mg ionokat tartalmaz ezért iható és elfogadható íze van.Legjobb ízt a Ca(HCO3)2 ad a víznek.Erre mit csinálnak a kancsóval? Kationcserélő műgyantát tettek mindegyik be ami azt jelenti hogy az összes kationt lecserélik egyre amelyikre a gyantát beállították.Ez lehet Na K vagy H is, tehát megszűnik a víz többféle sótartalma, ami miért is jó? Azért mert nem jó!Ha hidrogénre cserélk akkor savas vízet iszik a delikvens, ha K-ra akkor meg csupa kálilúgos vízet. A kancsószűrőben van mechanikus szűrő és aktívszén ami pont elég lenne hogy szennyeződést távolítson el a műgyantával minek kell megváltoztatni a víz alapvető jellegét, mint vízkémikus nem tudom.Félek hogy akik csinálták azok se tudják.A ha nem lenne műgyanta benne akkor javítana a vízen kicsit így viszont ront de nagyot.Magyarországon azért az ívóvíz világvizonylatban jó sokan el se tudják képzelni néhol mit isznak.40 fok fölé melegítve a klór elillan a vízből.
2011. márc. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, látom te értessz hozzá. Akkor elég ha kicsit megmelegítem a csapvizet, és nem lesz klóros?
2011. márc. 19. 16:05
 3/7 A kérdező kommentje:
*értesz
2011. márc. 19. 16:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Elég pár percig 45-50 fokon tartani a klór kimegy a vízből, és az 50 fok kevés ahhoz hogy a hidrogénkarbonátok amik a víz jó ízét adják szétessenek.Jellemző hogy amelyik víz ionos vasat tartalmaz annak "vasíze " van. De a ha hidrogénkarbonátot sokat tartalmaz akkor a "kellemetlen" vasíz szinte jóízű lesz vas pedig kell a szervezetnek.Ha CO2-őt is tartalmaz szabadon a vasas víz akkor pedig kimondottan jóízű lesz.
2011. márc. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekünk Brita víztisztító kancsónk van(Cora)

A különbség:(be van vizsgáltatva a vizünk,tisztítás nélkül is iható a fúrt kút vize)

Ha nem tisztítom,akkor ha felforralom,picit sárgásabb,mint a tisztított víz.(ne sárga és átlátszóra gondolj,alig látszik a különbség,csak ha nagyon nézem.)

Az ízében: ha nincs tisztítva csapvíz ízű(nem tudom másképp mondani) ha tisztítjuk,akkor meg olyan,mint,ha ioncserélt vizet innék /ittam már olyat is :-) tehát semmi íze nem marad.

2011. márc. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szerintem egy egyszerű <a href='http://www.viztisztitokeszulek.eu/12-Atfolyos-viztisztito/12-Ket-lepcsos-asztali-viztisztito.html'>asztali víztisztító</a> jobb megoldás, mint a kancsó. Elfogadható szinten eltávolítja a klórt, valamint a szennyeződéseket is jól kiszűri.

Nekünk bevált.

2011. márc. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szóval ami nekünk bevált:

[link]

2011. márc. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!