Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kb.10 millióból fel lehet...

Kb.10 millióból fel lehet építeni egy max.100 négyzetméteres házat?

Figyelt kérdés
A telek meglenne, de közművesíteni kellene. Könnyűszerkezetes vagy hagyományos házat éri meg építeni és melyik lenne olcsóbb?
2011. márc. 28. 10:50
 1/9 anonim válasza:
A könnyűszerkezetes drágább,mint a tégla,és tuti nem jön ki annyiból,mi 2003-ban épültünk 100nm házat + 20nm garázs. Ez volt 13millió. Később lett csak kerítés+színezés kívülről.
2011. márc. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A könnyűszerkezetes házak építését úgy megszigorították, hogy drágább már sajnos, minta a tégla. A 10 milliós keret elég szűknek tűnik. Mi egy 120 nm-es házat és hozzá 48 nm-es garázst építettünk és ennyi pénzből a falak, tető, belül a vakolás és a nyílászárók voltak benne. Utána jön még a gépészet, burkolás, festés, belső nyílászárók, egyik sem filléres dolog. Mire készen lesz, kb. 30-nál fogunk tartani telek nélkül, igaz, ez nem egy alap kivitel és benne vannak a bútorok, függönyök stb. Számomra kicsit hihetetlennek tűnik még egy jóval kisebb, nagyon alap kivitel is 10-ből.
2011. márc. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

max szerkezetkészre. szerintem. vagy úgy, hogy mindent magadnak csinálsz, esetleg besegít pár haver nagyon baráti áron.

ha melósokat hívsz, és nem jársz utána mindennek (pl mi hol olcsó) akkor kétlem, hogy ennyiből kijönne kulcsrakészen.

2011. márc. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem elég! Mi 2007-ben építtettünk KÖNNYŰSZERKEZETES házat,szinte semmit nem csináltunk magunk benne,146m2, garázzsal együtt és 16 000 000.- lett a vége,de teljesen készre! bepucolva, színezve,kifestve belül, tehát abszolút költözhetően,semmi szigorítás nem volt nekünk, annyi hogy hitelt 9M helyett 8.2-t kaptunk.Nekünk mindent ugyanaz az építő csinált,gáz,villany stb is.
2011. márc. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nemhiszem h elég mert az nem sok pénz.

én 2008ban építettem házat 400 nm2 +2 garázs. az építésben nem volt benne a telkek ára, az építés után az h az udvar elrendezése (füvesítés, fák, térkő ...).

a berendezés is szűken lett csinálva mert az elején csak a nappali, fürdők és 2 szoba lett kész. ez volt hitel nélkül 83M

szval a 10M ból csak akkor tudod kihozni ha megkeresed a legolcsóbbakat és amit csak lehet te épitesz és nem a munkások. lehet h igy 1 évvel később lesz meg de nem kell hitelt venni

2011. márc. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha mindent TE csinálsz saját kézzel,semmihez nem hívsz mestert esetleg meg lehet csinálni, de elég kevésnek tűnik, még úgy is.A könnyűszerkezetesen sem spórolsz annyit, hogy megérje.Ytong a leggyorsabb és alig van hulladék.
2011. márc. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Teljesen készre nem, de legalább lakhatóra nem lehetetlen kihozni ennyiből alap kivitelben.


(Egyébként régebben volt egy hasonló kérdés, ahol az egyik válaszoló elküldött a jó... nem mondom, hogy hová és elmondott minden hülyének, mert azt mertem reagálni arra, mikor ő azt írta, hogy valami 2-3 millióból megépít kulcsra készen egy 100nm-es téglaházat, hogy az irreálisan alacsony. Hála istennek azóta nem láttam itt az oldalon az illetőt.)

2011. márc. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsónak: pedig a 2-3 M tényleg irreálisan alacsony összeg. Akkor ne nagyon bízzak abban, hogy 10-ből sikerül összehozni?
2011. márc. 28. 15:22
 9/9 anonim válasza:
Egy Debrecen közeli ismerősöm állítólag 80 E/nm áron csinálta meg a 120 nm-es házát. Mindennek utánajárt, megkereste a minőséget olcsón, a munkásokra nagyon figyelt. Én is valami ilyenben gondolkodom...
2012. márc. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!