Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 52 négyzetméteres lakásba...

52 négyzetméteres lakásba vennék turbó kombi gázkazánt. Milyen márka legyen?

Figyelt kérdés
Találtam már párat, ami árban, teljesítményben megfelelne, csak a márkájuk különböző.Nem tudom eldönteni, hogy melyik milyen.A tervező azt mondta, hogy nekem kell dönteni, ő nem segít. Az egyik Bosch, a másik Saunier Duval, a harmadik Immergas, és van egy Vaillant is, bár az többe kerül, mint amit rá tudnék szánni.
2011. szept. 7. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem kondenzációs,akkor a 24 kw-os nagy lesz 52 m2-re,tehát kisebbe kell gondolkodnod. Egyszerű,olcsó,megbízhatónak hallottam a >Baxi<-kat.
2011. szept. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre szerintem senki nem fog neked tudni egzakt választ adni. Van aki erre esküszik, van aki arra.

Ha engem kérdezel, én a török és olasz kazánokat kerülném. A német kazánok jobbak szoktak lenni. Én a fentiek közül Bosch-t, esetleg az SD-t választanám, ha nem a legalapabb típusról beszélünk.

De mégegyszer mondom, ez az én szubjektív véleményem.

2011. szept. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy pontos választ nem lehet erre írni.Nem is azt várnám, hogy megmondjátok melyiket vegyem meg, csak arra lennék kíváncsi, hogy melyik márkáról mi a véleményetek.Melyiket érdemesebb megvenni.
2011. szept. 8. 07:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy tudod. Csak azért fogalmaztam ilyen óvatosan, hogy nemhogy egy másik válaszoló nekem essen a válaszom miatt.

Pl lehet hogy valaki vesz egy olcsóbb török vagy olasz kazánt (mint a fenti válaszoló) és pont kifog egy olyat, ami gond nélkül üzemel és nagyon meg van elégedve vele. De pl sokkal gyakrabban hallok ilyenek meghibásodásáról (általában hőcserélőlyukadás, vagy panelhiba) mint pl egy Viessmannál.

2011. szept. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem! Én "öreg" vagyok a "nekiesésnek".

Mikor /4éve/ nekiestem a fűtéskorszerűsítéshez,/94 m2-s régi magánház/nagyon beleástam magam a témába. Több órát töltöttem szakáruházakban beszélgetéssel.Érdeklődtem,tanultam. A betérő fűtésszerelőkkel is szóba elegyedtem,volt aki elutasított,de a legtöbben segítettek--így összeraktam a rengeteg infót--és döntöttem.

A szerelők mondták,hogy a Baxi ahhoz képest,hogy Olasz,meglepően jó anyagokból rakták össze,és megbízható. A maiak már így 4 év után nyomába sem léphetnek a régi gyártmányoknak-ez is igaz-a végtelenségig kispórolnak belőlük mindent.

Szerintem menj be minél több szakáruházba - a tapasztalatom,hogy csak az első pár percben tartanak vásárlónak...utána mint beszélgetőpartner,sok háttérinfót meg lehet tudni.

2011. szept. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én pedig már második éve "nekiesésben" vagyok. Csak én nem Csongrád megyében. ;)

Két év alatt víz, csatorna, gázszerelés, vegyes tüzelésű kazán beszerelés, gázkazán beszerelésen vagyok túl. Amit tudtam saját kezűleg intéztem, amihez kellett a mesterember, akkor is ott voltam végig segédmunkásként segédkezni és TANULNI.

Valamint konkrét jó ismerősömnek épületgépészeti cége van. Elég jó referenciákkal dolgoznak a környéken. Nem csak magánszemélyeknél dolgoznak felújításokon, építkezéseken, hanem nagyobb cégeknél is. Nem csak vele, hanem az alkalmazottakkal, a szerelőkkel is szoktam beszélni a témáról.

Általában kivétel nélkül nincsenek jó véleménnyel arról a márkáról, amit emlegetsz. Azt mondják, hogy a Ferroli és hasonlóknál egy fokkal jobb, de össze sem lehet hasonlítani egy nagy német márka termékével. Ugyanakkor mindig el is mondják, hogy ők azt raknak fel, amit én megveszek. Ha ahhoz ragaszkodnék, akkor azt.

Semmi érdekük nem lenne arra, hogy lebeszéljenek. Nem ők árulják, azt szerelik be, amit a kezükbe adok.


A kérdező véleményt kért és azt adtam. Ez a saját véleményem, amit több év alatt többek között olyanok elmondásából szűrtem el, akiknek adok a véleményére. (Jellemzően más a témával foglalkozó internetes fórumokon is ez a tapasztalat.)

Persze ez sem szentírás. Mindenki olyat vegyen, amilyet a legjobbnak lát.

2011. szept. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
(Ja, a Beretta még amire nagyon haragszanak. Ezen gondolkoztam, csak nem jutott eszembe. De ez tényleg csak az utolsó zárójeles megjegyzésem volt.)
2011. szept. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!