Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Bőr cipőt mivel lehet szagtala...

Bőr cipőt mivel lehet szagtalanítani?

Figyelt kérdés
Van egy tavaszi-őszi bőr cipőm, de nylon zoknival hordom, szerintem furán nézni ki rendes pamutzoknival. Valószínű emiatt izzadt bele a lábam. A lábam most nem izzad, csak a cipőtől lesz szagos. Mivel tudnám ezt a nagyon büdös szagot eltüntetni belőle? Szódabikarbóna sajnos nem vált be.
2011. márc. 30. 09:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, már látom, h. rossz kategóriába írtam.
2011. márc. 30. 09:19
 2/7 anonim ***** válasza:

Szellőztesd sokat. Azt ajánlják, hogy a cipőket ne vegye fel az ember egymást követő napokon, hogy legyen idejük kiszellőzni.

Nedves, enyhén samponos szivaccsal mosd ki belül, az remekül oldja az ilyen jellegű szennyeződéseket.

Ha végképp semmi nem használ, akkor használj lábdezodort, hogy ne büdösödjön be. Valamint érdemes utánanézni, kapható-e valahol nagyon vékony pamutzokni.

2011. márc. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Cipőboltban lehet kapni cipő sprayt.
2011. márc. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálkozom a cipőspray-vel. Ezt a samponos dolgot még nem hallottam sehol, ez is beválik? Akkor kipróbálom ezt is. Igen, tudom, h. szellőztetni kell, meg pamutzoknit hordani, de nekem most nem az a problémám, h. ne legyen büdösebb, hanem h. a jelenlegi szag eltűnjön belőle.
2011. márc. 30. 10:19
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a saját cipőim szoktam mosni vele, samponnal vagy tusfürdővel. Az elv az, hogy ezek pont arra lettek kitalálva, hogy a testzsírt és hasonló szennyeződéseket hatékonyan oldják. És oldják is. A papucsom belseje szokott csúnyán beszürkülni, igaz mezítláb hordom általában, és fehérre ki leeht mosni samponnal :)

Annyi van, hogy mivel ez viszonylag eláztatja a cipőt, utána 1-2 felvételig keményebb lesz a bőr. De ahogy hordod, nagyon gyorsan visszapuhul.

2011. márc. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a lábadnak is jobbat tenne, ha pamut zoknit hordanál. akkor a cipőd sem lenne olyan büdös.

szórj bele szódabikarbónát, az felszívja a szagokat. vagy őrölt kávét.

2011. márc. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Létezik nagyon vékony pamutzokni, kb 2000 ft/pár áron, 3 felvétel után szétszakad. Ilyenkor új cipőt szokás venni. Az olcsóbb.
2011. ápr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!