Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől lehet büdös a deszka?...

Mitől lehet büdös a deszka? És hogyan lehetne szagtalanítani?

Figyelt kérdés

A lakás előző lakója itt hagyott egy deszkát, ami fel volt téve az előszobába, és azon lehetett tárolni dolgokat. Ezt leszedtem, hogy lemossam, de mégis büdös. Olyan szaga van, mint a trágyának, vagy valami rágcsálópiszoknak. Lehetséges, hogy rágcsálót tartott rajta valami ketrecben, és nem mosta le utána?

Biztos, hogy csak az a deszka büdös, mert sehonnan máshonnan nem jön ez a szag, már mindent körbeszagoltam.


És mi venné el ezt a szagot?

Ecettel már próbáltam, de kivételesen ez sem segített.

Ez egy olyan deszka, amin van egy vastag (már amennyire lehet), fehér műanyagbevonat vagy mi.


2011. aug. 18. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a deszkán van egy műanyag bevonat, akkor az talán egy polc? Dobd ki és vegyél egy másikat.
2011. aug. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Erre most nem telik sajna. :(

Polc végül is, de nagyon nagy, mert az egész előszobán "végigmegy", mint egy álmennyezet, amin tárolni lehet dolgokat.

Egy ilyen lap több ezerbe is kerül. :(

2011. aug. 18. 15:43
 3/10 anonim ***** válasza:

Hipós víz?


Valami fertőtlenítő, pl a max san, annak az illata is jó, esetleg próbáld citromlével.

Ha műanyag, akár le is festheted, nem?

2011. aug. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hipos viz, talan a hipo megszunteti, de lehetseges, hogy a muanyag lap alatt vannak a szennyezodesek, tehat azt probald meg leszedni, es takaritani, mivel a buz onnan jon!
2011. aug. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A vegyszerboltban vegyél nátriun-perkarbonátot, 20 deka bőven elég. 1 liter vízben feloldasz 3 evőkanálnyit, gumikesztyűt húzol, vagy nylonzacskót a kezedre, és egy szivaccsal végigkened. Egy óra múlva tiszta vízzel lemosod.

A bűzt valami szerves anyag okozza, ezt eltünteti.

Leánykori neve foltsó, ruhák mosásához-folttalanításhoz is használják.

2011. aug. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy nincs szaga, amit utána be kellene szívnod, mint a hypo klórszagát.
2011. aug. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon jó ötletek, köszönöm mindenkinek!
2011. aug. 18. 16:36
 8/10 A kérdező kommentje:
Először ezzel a nátriun-perkarbonáttal próbálom meg, remélem, sikerrel járok. Ha nem, hát kipróbálom a többit.
2011. aug. 18. 16:37
 9/10 A kérdező kommentje:
(Csak leírom, hátha valakinek még hasznára lesz: nátrium-tetraboráttal (bórax) próbáltam még az ecet előtt, de az nem segített.)
2011. aug. 18. 16:39
 10/10 A kérdező kommentje:

Hátha valakinek még hasznára lesz:


Meg akartam reggel venni az ajánlott vegyületet, de előtte azért kiraktam a nyitott ablakhoz ezt a deszkát, hogy szellőzzön ki. Egész délutántól ma reggelig nyitott ablaknál volt, és így mikor felkeltem, már nem volt szaga! :) Nem gondoltam, hogy ilyen könnyű dolgom lesz, ezért kértem segítséget. Elég ijesztően büdös volt, nem hittem volna, hogy a szellőztetés elég lesz neki. Mindenesetre köszönöm mindenkinek! :)

2011. aug. 19. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!