Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Időnként nagyon erős bűz van...

Időnként nagyon erős bűz van a fürdőszobánkban. Okozhatja ezt a padlóösszefolyó megszüntetése? (Régebben lecsempézték. ) Vagy mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Van egy mosdókagyló, rendben van a szifonjával együtt. Van egy kád is, rendes lefolyású, dugulásmentes. A padlóösszefolyót valaki régebben megszüntette, csempét rakott a helyére (be is fugázta rendesen stb.). Mitől lehet mégis ilyen erős bűz a fürdőszobában (talán csatornaszag, de nem biztos)? És érdekes, hogy nem mindig állandó jelleggel van ez így, hanem alkalmanként.
2011. ápr. 4. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Záptojás szag??

Csatorna!Amikor olyan helyen laktunk ahol csatorna volt, nekünk is volt ilyen problémánk.Nekünk is időnként, volt hogy egy hónapban többször is, de volt hogy 2-3 hónapig semmi gond nem volt.

A pontos okára sajnos mi sem jöttünk rá, de én úgy gondolom hogy valami olyan ok lehetett hogy túlterhelt a csatorna (esőzés, olvadás vagy hirtelen többen használják), bár hogy jól gondolom-e azt nem tudom.

Viszont ideig óráig javított a helyzeten hogy a lefolyóba is meg a wc-be is öntöttünk egy nagy adag (vödör, lavor) hipós vizet.

2011. ápr. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben a szuez szifon megmaradt és csak rá lett csempézve, akkor az okozhatja a bűzt. Bár, jó volna tudni, hogy a mosdó és a kád is a szifonba folyik-e?!


A szuez szifon kiszáradása szokott bűzhöz vezetni általában, mivel a mosódnál van szifon, a kád alatt (jobb esetben) van szifon,mosogatónál is van szifon és a wc-nél is...

Tehát általában a padlóösszefolyó (kiszáradása) szokott a hiba forrása lenni ...

2011. ápr. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Illetve még egy dolog lehet... Nem ismerem a házat, de az is elő szokott fordulni, hogy a lefolyóban vákuum keletkezik, ami a szifonokból is kiszívja a vizet, ez is vezethet bűzhöz.
2011. ápr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előttem szólónál a pont. Valami ilyesmiről magyarázott nekem is a szerelő, amikor panaszkodtam a bűzre. Utána kell (lehetőleg naponta) önteni a vizet, hogy ami "elfolyt" azt visszapótoljuk.
2011. ápr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!