Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha eladok egy lakást és az...

Ha eladok egy lakást és az adás-vétel után kiderül valamilyen építési hibája, de nem én építettem, társasház, akkor én felelek érte?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Az a szép, hogy senki nem felel érte. A kivitelezőnek kellene, de ők már a bahamákon süttetik a hasukat. Csak azért felelsz, ami benne van az adásvételiben.
2011. ápr. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mi áll a szerződésben.
2011. ápr. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hogy értitek azt, hogy a benne a szerződésben? Hogy felelhetnék én, ha nem én építettem, nem is tudhatom, vannak -e építési hibák.
2011. ápr. 5. 18:30
 4/8 anonim ***** válasza:
ha szerkezeti hibára gondolsz azért az építtető felel.viszont te felelhetsz a lakáson belül szakszerütlenül elvégzett munkáért.
2011. ápr. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
pl? akkor is, ha nem én csináltam?
2011. ápr. 5. 18:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Elárulhatnád bővebben, hogy miről van szó!
2011. ápr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az adásvételikben általában szerepel, hogy a vevő a megtekintette a lakást, és jelen állapotában meg kívánja vásárolni. innentől nem a te felelősséged.


mi adtunk el úgy házat, h repedt a fal, a fickó látta, de valamiért nem érdekelte. azóta se reklamált.

a lakásunk meg iszonyat hideg volt, mert pince felett van, így télen nem lepődtünk meg a 40 ezres gázszámlán se. nyáron adtuk el a pecót, kicsit sajnáltuk is magunkban a vevőt, de el kellett adnunk, nem volt más választás.

a fent említett dolgokról egyébként sem mi tehetünk.

2011. ápr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
semmi különös nincs, de bármi lehet. pl. előző panelben beázott az ablak alatt a fal és a biztosító közölte, hogy az építési hiba. én nem pereltem senkit.
2011. ápr. 6. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!