Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasház felújítás. Van arra...

Társasház felújítás. Van arra vmi szabály, hogy mettől meddig lehet a nagy zajjal járó munkákat elvégezni (főleg hétvégén. )?

Figyelt kérdés
Rendben van az, hogy szombaton és vasárnap is reggel 7-kor megérkeznek a munkások és elkezdenek flexelni, hegeszteni, kalapálni délutánig ? Értem én, hogy határidő meg nekünk lesz jó, de legalább a hétvégeken lehetne egy kis csend, főleg, hogy olyankor az alapzaj sokkal kisebb, és még elviselhetetlenebb az egész.
2011. nov. 7. 10:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Egyeztess erről a közös képviselővel meg a vállalkozóval.

Vasárnap elméletileg nem dolgozhatnának. Amúgy dB ben van megadva, hogy mi, mikor, milyen hangos lehet.

2011. nov. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Örülj neki, hogy megcsinálják a ház felújítását, az más tészta, ha valamelyik szomszéd áll neki a falat vésni, mert neki éppen ahhoz van kedve.
2011. nov. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Itt nem arról van szó, hogy nem örülök neki. De pont lesz.rom, ha pár héttel később készül el, ha az elmúlt 10 évben jó volt beázva is... Érted a lényeget?
2011. nov. 7. 11:56
 4/11 anonim ***** válasza:

Mit akarsz tenni? :D Azon kívül, hogy hülyét csinálsz magadból...

A ház felújítását nem a szomszéd kutyája rendelte meg, hanem a lakógyűlési határozat alapján a közös képviselőtök. A lakógyűlésen a szükségesnek ítélt feltételeket tisztáztátok a vállalkozóval, a vállalkozói szerződést megkötöttétek, az abban foglaltakat a vállalkozó teljesíteni fogja. Mert ha nem, akkor megkötbérezitek.

Remélem érzed, hogy miről beszélek...

Ha a lakógyűlést is pont úgy lesz.rtad, mint ahogy a 10 hetes csúszást lesz.rnád, akkor most miről beszélsz? Ott és akkor, a vállalkozói szerződés megkötése előtt lehetett volna bele ezt a feltételt is jelezni...

A többség így akarta. Te hangos lehetsz. De a hangosságod nem jogos...

Ha szerelőt hívsz, ne már a szerelő legyen a hibás, mert odament ahova hívták...

2011. nov. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

12:08


Nem tudom mi bajod van, de inkább ne időztél volna ezzel a válaszírással :)) Talán pont az egyik szomszédom vagy, hogy ennyire pontosan tudod, melyik lakógyűlésen voltam és melyiken, nem ? :))))

A kivitelezőről annyit amúgy, hogy a közös képviselővel pont itt a mi ajtónkban veszekedett arról,hogy a folyamatos ázás miatt rozsdásak a folyosó tartóvasai, és azokat is cserélni kell... Mert hogy ők erre a burkolat felszedése után csodálkoztak rá. Majd nekiálltak dolgozni a határidő lejárta után 2 héttel.

Ezek után gondolom belefér, hogy legalább ne az én pihenésem kárára akarják utolérni magukat a saját bénaságuk miatt.

Azért köszönöm a "segítő szándékodat".

2011. nov. 7. 12:44
 6/11 anonim ***** válasza:

Házirendben kell megnézni. Nálunk pl. szombaton csak 10-14-ig lehet zajongani, vasárnap meg egyáltalán nem. Hétköznap hatig. Kivéve, ha valakinek pl. eldugult a lefolyója vagy kiönt valami, mert abból anyagi kára származna. Azt lehet bármikor javíttatni, akkor is, ha zajjal jár. Próbálkozhatsz a városházán, hogy te nem tudsz pihenni, bejelentheted. Egyébként nálunk a görény szomszédok szombaton 2 órán át verték a falat, amikor fúrtak nálunk házirend által meghatározott időben.

Az egész heti zajongással mondjuk az is a baj, hogy vannak betegek, babák, esetleg olyan, ki vendéget hívna, de így nem lehet, ugye.

2011. nov. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Én ugy tudom, hogy este 10ig lehet zajongani x), utána meg kel beszélni szomszéddal, hogy mit szól hozzá
2011. nov. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajnos egy ház vagy lakás felújjitás mindig nyüggel jár ki kell birni, ez nem egy állandó zajongás amit orvosolni kellene.
2011. nov. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a 2 darab értelmes és hasznos választ! :)
2011. nov. 8. 10:13
 10/11 Zsé Em válasza:
Megnéztem néhány önkormányzati rendeletet és volt olyan város, ahol egyáltalán nem szabályozzák a zajjal járó munkák időpontját. Magyarországon nincsen hagyománya az emberek békés együttélésének, és a szigorú szabályozásának sem. Nagyon sok ember nincsen tekintettel másokra, és még mindig él a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" hozzáállás, nemcsak a magyarokkal, hanem túristákkal kapcsolatban is. Ez a kérdésre adott egyik válaszból is látszik. Ausztriában például szabályozzák és szigorúan megbüntetik azt, aki hétvégén vagy ünnep napokon zajjal járó munkát végez, végeztet és így tudnak pihenni azok is, akik hétköznapokon napi 12-15 órát dolgoznak. Talán a szabályozókak kellene felismerni, hogy az emberek együttélését szigorúan kellene szabályozni ebben az országban is, mert itt sajnos nem olyan emberek élnek, akik ezt maguktól felismerik.
2012. aug. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!