Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A parnakat, paplanokat hogy a...

A parnakat, paplanokat hogy a legcelszerubb tisztitani?

Figyelt kérdés
Nem a huzatra gondolok. Lehet ezeket mosni vagy hany evente kellene oket lecserelni?
2011. ápr. 6. 22:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én szoktam mosni, még a tollpárnát is. De csak nyáron, amikor süti a nap, és rendesen kiszárad. Persze, hogy lehet mosni. Semmi baja nem lesz. Ha tiszta és nem megy szét, akkor nincs időhöz kötve, hogy mennyi évig használod.
2011. ápr. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én hetente bevágom a mosógépbe. (ketten is porallergiásak a családban) aztán a szárítóba. az még jól fel is fújja, nincs úgy lelapulva utána
2011. ápr. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha mosható, akkor mosógép, utána ki a napra. Ha nem mosható, mert összemegy a töltete, akkor csak kiteríteném a napra.
2011. ápr. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Hát én kimostam a lúdtollas párnámat, kitettem nyáron a tűző napra és 1 nap múlva, olyan orbitálisan büdös lett, hogy olyan bűzt a legelhanyagoltabb aluljáróban sem lehet tapasztalni... Azóta nem mosok toll-ból készült textíliát.
2011. ápr. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

valóban, a tollkabátnak is olyan penetra szaga van, hogy ihaj.


ne mosd ki sztem. tedd ki a napra, forgasd meg párszor, kiszellőzik, kiszívja a nap, és javul a helyzet.


cserélni? nekem 20 évesek a tollpárnáim, (pár kispárna) és még semmi bajuk.

2011. ápr. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A szakemberek azokat az ágyneműket amelyeket nem tudunk gyakran cserélgetni ajánlják a mélyhűtős technikát.Tuti elűzi az atkákat és az ürülékük sem lesz reagens. Télen minden nap kitettem a fiam és lányom ágyneműjét mikor hideg volt. A nyári szellőztetés is jó ötlet, de hallottam már róla azt is hogy a meleg hatására kikelnek a "valamik", tehát aki allergiás csak szellőztesse és ne tenyéssze.
2011. ápr. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hu, de elteroket irtatok. Most mar tenyleg osszezavarodtam es nem tudom, hogy mi lenne a legjobb. :S
2011. ápr. 7. 07:20
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert jó a fagy is neki, meg a tűző nap is. Persze ez csak 0 fok alatt, vagy 30 fok felett működik. Így mindkettő esetben fertőtlenítve lesz az ágyneműd.
2011. ápr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73 % vagyok. Gyakorlatból tudom mert az egyik gyermekem sok mindenre allergiás igy egyebek között a házi por, atka, penész stb.
2011. ápr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem az a problemam, hogy a parna pl. kifejezetten koszos. Nem tudom, hogy berakhatom-e mosogepbe? A ferjem feje nagyon izzados, ott van egy nagy folt a parnan.
2011. ápr. 7. 20:44
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!