Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehetséges az, hogy én...

Hogy lehetséges az, hogy én két hónap alatt 300 köbméterrel több gázt használtam el mint egyébként?

Figyelt kérdés

Gas.hu szerint ez történt, ezért a 36 ezres számla. Általányt fizetünk, havonta 19 ezer forintot, és ezen felűl én még pluszban elhasználtam tavaly november-decemberben 36 ezer forintnak megfelelő gázt. Elötte Eonnál voltunk, szintén általányt fizettünk, havi 14 ezret, és egy év alatt nem használtunk el ennyivel több gázt, mint a Gas.hu-nál két hónap alatt. Cirko fűtés van, és 80 nm-es lakás.

A mérőóra szerint január 12-től mostanáig 600 köbméter fogyott, és ugyanúgy fűtöttünk mint elötte. Most én vagyok hülye, vagy mi történik? Ha három hónap alatt összesen használok hatszáz köbméter gázt, és 19 ezret fizetek, akkor hogy a jó Istenbe lehet az, hogy két hónap alatt, ugyanannyi havidíjj mellett, elfogy plusz háromszáz köbméter? Lassan már ipari fogyasztóvá kellene minősíteniük engem. Valakinek valami ötlete? Mit tudok tenni, hogy kevesebbet fogyasszak? Elektromos fűtés mennyit visz el havonta? Panelban lakunk, sajnos fatüzelés nem megoldható :(


2011. ápr. 7. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon érdekes kérdés. Nálunk is voltak már ilyen furcsaságok, hogy egyik hónapban kiugróan magas volt a fogyasztás, aztán megint visszaállt a normál értékre. Pedig ugyan úgy fűtöttünk és nagyjából az időjárás is ugyan olyan volt. Ez azóta is rejtély számomra.

Mint ahogy az is, hogy hogy a túróba lehet, hogy miután kazánt cseréltünk egy új, modulációs, őrláng nélküli korszerűnek mondott készülékre, azóta többszörösére nőtt a gázfogyasztásunk mint a régi elavult negyed évszázados kazánnal.

Ezt már itt is és más fórumokon is megkérdeztem, de értelmes, ésszerű magyarázatot senki nem tudott ezidáig adni.

2011. ápr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát fura dolgok ezek az biztos. Én most mindenestre azon gondolkodom, hogy hogyan tudnék a gázkazántól megszabadulni, mert ez így több mint érdekes.
2011. ápr. 7. 18:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet éppenséggel készülék hiba is (mármint cirkóé)... Jobb lenne naponta (reggel és késő du/este leolvasni a mérőt...) Villanyfűtést nem javasolnék... Sok jó marketing van manapság pl. az infrafűtés körül, de sokkal drágábban jön ki, mint a gázfűtés... :(


Nincs más, mint mérőszám figyelés / írogatás esetleg készülékcsere :(


A hozzászólónak:

hiába van egy korszerűbb cirkója, modulálással, stb. ha nincs beüzemelve/jól beállítva. Továbbá az is lehet a gond forrása, hogy túl nagy teljesítményű a készülék a házhoz/lakáshoz képest és ki-be kapcsolgat a cirkó...

2011. ápr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem annyival egyszerűbb, hogy tudok fával is fűteni. Úgyhogy gázt csak főzésre és meleg víz készítésre használtunk szinte azóta.

Tehát megvettünk egy több százezres kazánt, engedélyeztettük, beszereltettük még egyszer annyiért, azért hogy most gyakorlatilag szobadísz legyen belőle. Bár annak elég ronda.

2011. ápr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

21kW-os volt a régi, 24kW-os a mostani maximálisan, de elvileg lemodulál a ház hőigényére. Szóval nem hiszem, hogy a 3kW-nyi elvi teljesítménykülönbség miatt fogyasztana dupla annyit.

A beüzemelő szerviznek is jeleztem már akkor, hogy valami gond van, mert nem normális, hogy havi 300-400m3-t fogyasszon, míg a régi kazánnal az éves fogyasztásunk évek óta 1300-1400m3 volt. Kijöttek, ránéztek és széttárták a karjukat, mondván ez ilyen ennyit fogyaszt nem tudnak vele mit csinálni.

Az érdekesség még, hogy kazáncserével egy időben cseréltettünk nyílászárókat és szigeteltettük le a födémet. Ha ezt nem tettük volna, nem tudom mennyi gáz menne el ezzel a vacakkal.

2011. ápr. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja igen, kapcsolgat ki-be elég gyakran. Mikor ezt mondtam a szervizesnek, azt válaszolta, hogy mért vagyok ezen úgy kiakadva, ez teljesen normális. Azért kapcsolgat ki-be, mert hőelvétel van a rendszerből. Magyarán kaka a ház hőszigetelése, kimegy az utcára és csak ezt próbálja meg pótolni a kazán.

Csak azt nem értem, hogy a régi kazánunk rosszabb hőszigeteléssel mért nem csinálta ezt. De ezt a szervizes sem akarta megérteni, csak ismételgette ugyan ezt.

2011. ápr. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az sem jó,ha nagyon gyakran kapcsolgat,s az sem értelemszerűen,ha nagyon ritkán.Én mindig azt mondom,amit mások is,egy kondenzációs kazán inkább sugárzó leadókhoz találták ki,míg a radiátoroknak a rég is jó.Lehet 75%-os válaszoló,kicsik a radiátoraid,s magas a vízhőfok.De ez csak tipp,te jobban tudod,mint én láthatatlanban.
2014. máj. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!