Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A főbérlő 1 hónap múlva akar...

A főbérlő 1 hónap múlva akar ablakot cseréltetni. Kötelező ezt hagyni?

Figyelt kérdés

Nyilván nekem is érdekem az ablakcsere, de kicsit vicces, hogy mindezt november végén akarja kivitelezni. 1 hete költöztünk a lakásba. Azon már nem akadok fenn, hogy majdnem megfagyunk, mert nincs fűtés, ugyanis a házinéni nem akarja bekapcsolni 15 előtt és bár a lakók aláírást gyűjtenek a főbérlőnk sajnos nem ér rá aláírni péntekig, mert nem ér ide. Arról nem is beszélve, hogy lehet, hogy rossz a kazán, mert nincs ellenőrizve.

Szóval mérges vagyok nagyon és akkor még télvíz idején akar ablakot cseréltetni egy amúgyis hideg lakásban. Oké, hogy november még ősz, de tekintve az időt és hogy mindenki fűt idő előtt nem hiszem, hogy meleg lesz.


2011. okt. 12. 17:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a te érdeked szerintem, én örülnék, ha megcsinálnák miután beköltöztem. És lehet h sokat fog számítani fűtés szempontjából, mert egy rossz ablak nem zár rendesen, bejön a hideg, esetleg be is ázik majd valahol...annyit tán kibírtok, ha nekiállsz hőbölögni, lehet h azt mondja majd, hogy akkor így marad és az életben nem "segít" ilyesmit, még ott laktok. Ilyennel nem illik visszaélni.
2011. okt. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ma már olyan kész ablakokat szoktak berakni, és olyan műszaki megoldások vannak rá, hogy egy-egy régi ablak kiszedése, az újnak a helyére rakása, + szükség esetén bepucolás max. 2- 3 órát vesz igénybe. Nem fog napokba telni. Tízszeresen, százszorosan visszajön fűtés-számlában.
2011. okt. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
75%

Szerintem nem teheti meg a hozzájárulásotok nélkül. Azt a lakást most ti bérlitek, tehát ti használjátok és nem ő. Kérdések. Legálisan bérlitek a lakást? Ha igen, akkor simán megmondhatod neki, hogy majd májusban ablakozik. Ki meg nem rakhat csak úgy ukmukkfuk. Ha megpróbálja, feljelentheted beperelheted rondán.


Ha csak fű alatti szerződés van, akkor nem sok beleszólásod van, a lakás az övé. Ez esetben csak adócsalásért jelentheted fel, dehát tudni kell, hogy te is érintett vagy.

2011. okt. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, mivel ő a tulaj, szerintem nem nagyon tudsz mit tenni. Viszont jó hír: az ablakcsere ált. igen rövid idő alatt lezajlik. Nálunk (igaz, ez családi ház) 8 darab ablakot fél nap alatt (10-től 4-ig dolgoztak nagyjából) kiszedtek és berakták az újat. Nálatok pedig gondolom nincs ennyi.
2011. okt. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok! Az a helyzet, hogy nem a megrendelő diktálja az időpontot, a mesterek mondják meg, mikorra tudják felvállalni, mivel nagyon sokan csináltatják. Ez is olyan, mint a festés, mi vagyunk kénytelen alkalmazkodni.
2011. okt. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
90%
De tényleg szerencsésebb lenne, ha hagynád hadd csinálja. Az előzőeknek igaza van, a te érdeked is, hogy kevesebb legyen a fűtésszámla! :)
2011. okt. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem örülj neki! Egy nap alatt bőven befejezik, tehát nem kell ablak nélkül aludnod a lakásban. Azt a pár órát meg valahogy csak kibírod.
2011. okt. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Én főbérlő vagyok és ilyen esetekben nem kell belegezést kérnem, mert úgynevezett komfortnövelő felújítás,meg eszembe sem jutna megkérdezni az én lakásom ők bérlők, ha nem tetszik vegyenek maguknak,lakást.... és örülj neki hogy fűtés előtt megcsinálják, egyébként még nincs olyan hideg hogy bekapcsoltathassátok a kazánt.....
2011. okt. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

hálistennek már fűtenek, mert nagyon hideg volt a lakásban(aláírást gyűjtöttek, szóval nem hiszem, hogy csak mi fázunk). nyilván érdekem az ablakcsere és eszemben sincs megakadályozni, de nyilván nem túl kellemes mindezt ilyen hidegben.

azonban ha ilyen gyorsan megvan, akkor ki lehet bírni.

2011. okt. 12. 19:45
 10/11 anonim ***** válasza:
nálam fél nap alatt kicserélték az ablakot. nem egy nagy cucc, nyugi, nem fog befagyni a popód. estére már meleg lesz a lakásban.
2011. okt. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!