Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit ajánlanátok hangyák...

Mit ajánlanátok hangyák ellen? Teljesen ellepték a konyhát és sehogy nem tudom őket kiirtani. Vettem már raid hangyacsapdát amitől egy csomó elpusztult de még mindig nagyon sok van.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 11:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az összes rést az ablaknál és ha kertes akkor az ajtónál is ki sziloplaztozni.Ez egy tömítő anyag.A párkányokat ecettel átmosni.volt aki purhabot használt,de azt átrágják a kis mocskok!
2011. ápr. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
0%
bakancs
2011. ápr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretik az uborkát, és a fokhagymát. Oda tegyél belőle, ahol bejönnek. A járatukba, és az útvonalukba szórjál sütőport.Ha tisztán tartod a konyhádat, elrakod az ételmaradékot, letakarítod az abroszt evés után, kevésbé kell tartani a hangya inváziótól.
2011. ápr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer végigkövettem az összes házi praktikát amit ajánlottak, (sós viz, ecet, stb) két hétig tököltem.

Aztán tesco 300Ft-os hangyairtó spray, kifújtam a résekre, hangyát azóta nem láttam csak természetfilmekben.

2011. ápr. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
BORAX. Patikában lehet kapni.
2011. ápr. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kintről jönnek be? Milyen hangyák? Feketék, kicsi barnák?

A kintieket csak kint kell tartani, viszont ha fáraóhangyák a vendégek velük nehezebb, mi rengeteg dolgot kipróbáltunk, igazán hatásos csak a kifejezetten rájuk tervezett irtószer volt, de annak is kellett fél év mire az utolsó hangyák eltűntek.

Amikor kerti hangyák jöttek be ellenük elég volt az ablakoknál védekezni, ők csak a kajára jöttek.

2011. ápr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem kintről jöttek be a hanem a kád csempéje mögül kifúrták magukat. Kicsi barna hangyák ezek.
2011. ápr. 20. 13:57
 8/14 anonim válasza:

Nálunk is dugig volt a szoba, de vettünk a Penny-ből 500 valahány Ft-ért hangyacsapdát. 2 volt benne és 3 nap alatt kipusztult mind. Azóta fel se jöttek.

Előtte mi is sok mindent kipróbáltunk, nem igazán vált be. És nekem még az is fontos volt (ha nem a legfontosabb), hogy mellőzzük a vegyszereket, fújós spray-ket. A hangyák pusztuljanak, ne mi ;)

Így is lett.

2011. ápr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Akkor azok fáraóhangyák lesznek, nekünk is az volt. Ezek ellen a sima hangyacsapdák, mérgek, ragasztók nem sokat érnek, megeszi 50 hangya, elpusztul, majd a bolyban a királynők a hiányt érezve legyártanak 100-at.

Nem kint laknak hanem bent a házban különféle helyeken, még a betonba is beeszik magukat.

Több királynőjük van egy bolyban, ezek nagy fekete, gusztustalan hangyák, néha lehet őket látni vonulni de párszor a bolyt is megtaláltam zsömlében, babapiskótában, papírdobozban. (fujjjjjjj)

Mi is próbálkoztunk sütőportól kezdve hangyacsapdákon át mindennel, a végén már a kajákat vizesedénybe állítottuk nehogy belemenjenek.

Kb. fél/háromnegyed éve vettünk először Bábolna bio fáraóhangyairtót, ezek kis tasakok benne hangyairtó kajával, ki kell rakni a vonulási utukba, beviszik a kaját a bolyba ahol meghalnak tőle a királynők is. (mondjuk a sütőpor is elvileg ezt csinálja, de azon a mieink csak átgyalogoltak)

Pár napig tömött sorokban vonultak a csaliért, utána egy ideig még találkoztam velük itt-ott de már tömegesen nem jelentek meg sehol, kb 1 hónapja nem láttam egyet sem, remélem nem is jönnek vissza soha többé.

2011. ápr. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Szerintem a leghatásosabb a szódabikarbóna és az ecet keveréke! Nekem be szokott válni mindig, és nem is nagy összeg!
2011. máj. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!