Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit ajánlanátok hangyák...

Mit ajánlanátok hangyák ellen? Teljesen ellepték a konyhát és sehogy nem tudom őket kiirtani. Vettem már raid hangyacsapdát amitől egy csomó elpusztult de még mindig nagyon sok van.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 11:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hangyafüggő, a kerti hangyák többé nem jöttek be, miután felszórtuk az ajtót/ablakot/repedést szódabikarbónával, de a fáraók boldogan tapicskoltak benne és csak egyre többen lettek. Az ecetes kajákba meg belementek.
2011. máj. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nálunk se vált be, se szódabikarbóna, se ecet, se só, se semmi. Viszont a hormontartalmú hangyacsalétek (csapda) az igen!


A házilagos, és egyéb IRTÓszerekkel az a gond, hogy hiába ölöd meg az összes kimerészkedő hangyát, bent a bolyban rengeteg marad - sőt, a királynő "jóvoltából" újak és újak keletkeznek az elpusztultak pótlására - és csak jönnek fáradhatatlanul a felderítők megállíthatatlanul, hogy kaja után nézzenek!


Biológussal beszéltem, anno, tőle tudom, hogy a panelekben honos fáraóhangyák (pici barnák) egyetlen igazán hatásos kiirtási módszere az, ha a KIRÁLYNŐT teszi terméketlenné a vegyszer, pontosabban hormon!


A VAPE hangyacsapda ezt tudja: a kis kazettácskák hormontartalmú fincsi eleséget tartalmaznak, amiket a szorgos dolgozók behordanak a bolyba, elsősorban a királynő táplálására! A dolgozók a hangyáknál simán beáldozhatók a szaporodás (és fennmaradás) érdekében, ezért hiába irt ki az ember akárhányat, amíg a féltve őrzött királynő odabent a bolyban termékeny, addig mindig lesz utánpótlás az elpusztított dolgozók helyett!


Ez a lényeg, és mással nem is érdemes próbálkozni. Igaz, türelem az kell hozzá, mert ha megöli az ember a kint kóricáló dolgozókat, akor nem lesz aki behordja a hormontartalmú táplálékot a királynőnek, illetve ha csak egy is feldobja a pacskert a méregtől, már nem etetik vele a királynőt. Okosak ám ezek a dögök;)


Szóval, ez a hormontartalmú bigyó - eleség - nem mérgező, csak terméketlenné teszi a királynőt, és így, utánpótlás híján szépen kipusztul a kolónia! Nálam ez kb 4-5 hét volt, de érezhetően egyre kevesebben grasszáltak kint, míg végül teljesen megszűntek létezni.


Ez kb 4 éve volt, és azóta se tértek vissza, pedig panelben lakom, ahol a korábban rendelt rendszeres, évi négyszeri céges irtás ellenére mindig visszatértek a kis dögök, de a hangyacsapdás irtás óta NEM! És nem mellesleg így sokkal olcsóbb is (az éves irtás 3600 ft volt/év, míg a VAPE asszem úgy 1000-1200 ft, és még maradt is belőle vagy két kis kazetta)...


Ja, és természetesen azóta se kellett használni a VAPE-t, mert a négy év ezelőtti írtás óta nem tértek vissza többet a hangyák! (Persze azóta már kidobtam a megmaradt kazikat, mert lejárt a szavatosságuk...) Próbáljátok ki, egyáltalán nem zavaró a jelenlétük, mert pivi pár centis műanyag dobozkákról van szó, amit ott kell elhelyezni, ahol a legtöbb hangya előmászik, és mindenhová kell tenni, ezért van a dobozban több kazetta. A hangyák ki-be mászkálnak a kis nyíláson, kihordják a pici gömböcskéket belőle, majd egyszercsak nem jönnek többet, és ennyi;)

2012. ápr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Írta valaki korábban a BÁBOLNA gyártmányú hangyacsalétket, az is nagyon jó, egyik szomszédom azzal irtotta ki a saját "albérlőit", és ugyanolyan hatásfokkal működött, mint nálunk a VAPE...
2012. ápr. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A Bábolnás én voltam. :)

Miután kifogytak, sokáig egy darab hangyát nem láttam, majd néhány megjelent, gondolom a szomszédok nem irtották őket és átmásztak a csöveknél.

Azóta mindig ki vannak rakva a csalétkek, de olyan mértékű vonulás nincs, mint első alkalommal.

Néha egy-egy hangya odatéved, valószínűleg szomszédtól jöhetnek. Bolyokat már régóta nem láttam.

Sajnos nekünk elég hülye szomszédaink vannak, de ha meg lehetne velük beszélni, akkor szerintem már nem lenne egy darab hangya sem.

2012. ápr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!