Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Költöznöm kéne, de hogyan?

Költöznöm kéne, de hogyan?

Figyelt kérdés
Szüleimmel nagyon rossz a viszonyom, betöltöttem a 18-at és közölték nm hajlandók tovább finanszírozni engem... Menjek el dolgozni, és adjam haza a rezsi rám eső részét, vagy költözzek el! Idegileg már nagyon nehezen viselem az együtt élést velük, és ha már ígyis-ugyis dolgozni kell inkább költözök. Nade a fő probléma, h érettségi előtt állok még (1év), és nem tudom egyáltalán találnék-e munkát így, vagy hagyam ott a sulit, és szemptembertől menjek át felnőtt képzésű suliba, ahol kicsit szabadabb de mégis rávagyok kényszerítve az érettségire. Szakma választásom egyébkét virágkötő, és ahoz nem kellene érettségi, de tudom később megbánnám, és lehet szükségem lesz rá! Sose lehet tudni. :) Nem tudom mi tévő legyek, muszáj albérletbe mennem, mégse lakhatok a híd alatt. De így érettségi nélkül még nem találnék olyan munkát, amiből szűkösen, de megtudnék élni. A kérdésem az, h volt már valaki ilyen cipőben? És mit tettetek? A válaszokat előre is köszönöm szépen!
2011. máj. 2. 07:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kérdezz utána, de szerintem a szüleid kötelesek a megkezdett iskola végéig (azaz az érettségiig) eltartani.

Ha nem engedik, hogy otthon lakj és készülj az érettségire, akkor általában biztositanak neked szállást kollégiumban vagy nevelöotthonban, és a szülöket kötelezik, hogy a költségeket fizessék meg.

A gyámhatóságon tudnak felvilágositást adni, meg esetleg arról is, hogy ha nem tartanak el, illetve nem biztositják a tanulási lehetöséget, akkor hol tudsz ebben az egy évben lenni.

2011. máj. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Remélem azért nem annyira drasztikus a helyzet,hogy gyámhatóságra kelljen menned!Szerintem nyáron vállalj melót ha mindenképpen költöznöd kell.Szeptembertől pedig felnőtt tagozaton fejezd be a sulit és akkor tudsz tovább dolgozni is meg suliba járni is.Sajnálom,hogy ilyen helyzetben vagy,remélem megoldódik a problémád!
2011. máj. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igazából gyámhatóságot nem szeretném belevonni, mert hiába rossz a kapcsolatom a szüleimmel, nem szeretnék rosszat nekik! A gond az, hogy 1-2 napon belül költöznöm kéne! :( Eléggé elkeserítő a helyzet, és fogalmam sincs, hogy mit kéne tennem.
2011. máj. 2. 08:20
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Amíg tanulsz, kötelesek eltartani.
2011. máj. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Elvileg igen! De akkor meg úgy tönkre tesznek idegileg, h ne tudjam befejezni :/ Barátomtól például teljesen eltiltottak :(
2011. máj. 2. 08:42
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Járd körbe a városban lévő kollégiumokat, kutasd fel mind! Biztosan van valahol hely, és ott egy albérlet árának kb. a negyedéért tudsz lakni, és középiskolai kollégiumban még az étkezésed is biztosítják havi 10-15 ezerért. Mármint ez a szállás és étkezés TELJES költsége. A nyári ottlakást is biztosan meg tudod így oldani olcsóbban.

Mindenképp igyekezz a szakmádban állást találni, így egyrészt érettségi után is ottmaradhatsz, másrészt lesz szakmai tapasztalatod. Ha sikerül kifognod egy kollégiumot, akkor heti 1-2 nap munkával már meg tudsz élni.

Az a lényeg, hogy legyél pofátlan, indulj el és minden esélyes helyre menj be személyesen! Ebben a helyzetben nincs időd várakozni, telefonálgatni, ímélezgetni!

Ja és ha valahol nincs hely, akkor kérdezd meg ott, hogy mit ajánlanak, hol lehet még hely neked, ők nyilván jobban tudják, milyen helyek vannak a városban.

2011. máj. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kötelesek eltartani. Esetleg próbáld meg átgondolni az okait, hogy mi vezethetett idáig, miért mondták ezt neked és hogyan tudnál alkalmazkodni.

Ha albérletbe mész tutira megszívod, mert egyedül qrva drága, ha másokkal mennél, akkor meg azok fognak az idegeidre menni. Inkább szállj be a rezsibe és maradj otthon ameddig csak tudsz...

2011. máj. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szerintem koleszra felvesznek. azt diákmelóból is tudod finanszírozni, és talán marad egy kis pénzed élni is.


átmehetsz estibe is, így tudsz rendes 8órás melót is vállalni, viszont így lehet nem kapsz koleszt.

2011. máj. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Nekem is hasonló a helyzetem( nem tudok itthon tanulni, mindig ideges vagyok ami az egészségemre is rámegy stb). Én azt találtam ki, hogy nyárára barátommal összeköltözünk egy szobába és mind a ketten dolgozni fogunk. Aztán majd elválik a dolog, de perpill én is abba akarom hagyni a sulit és majd később befejezni.

Írtad, hogy eltiltottak a barátodtól...szerintem beszéld meg vele, lehet ti is meg tudnátok ezt csinálni amit a fentiekben leírtam. :)

És ha ilyen hamar költöznöd kell, szerintem ideiglenesen egy barátnál meghúzódhatsz.

2011. máj. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sajnos barátom nem akarja még. :( Én is annak örülnék a legjobban, mert tényleg elmondhatom már, hogy azt az embert találtam meg akivel az életemet le akarom élni. Nekem is ez volt az első gondolatom, de ez mellékvágány. Igérgeti, hogy majd kitalál valami megoldást, de ha arra várok akkor innen visznek a bolondok házába. :( Nem feltétlenül szeretném én abba hagyni az iskolát, de így kénytelen leszek.
2011. máj. 2. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!