Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik riasztórendszer az,...

Melyik riasztórendszer az, ami nem túl drága, de mégis nagyon megbízható? Családi házba kéne. Ti mivel véditek az otthonotokat?

Figyelt kérdés
Valami olyasmire gondoltam, ami érzékeli, ha kinyílik az ajtó, vagy valamelyik ablak.
2011. aug. 9. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem "előre csomagolt" riasztót nem érdemes venni.

Én most csinálom a riasztómat, igaz teljes felújítás volt, így minden vezetéket vakolat alatt helyeztem el.

Minden szobába mozgásérzékelőt raktam az ablak irányában.

A riasztó központ felhív telefonon ha esemény történik.( Nyitás / zárás / behatolás ) Létezik vezetékes és mobil telefonos rendszer is.

Érdemes megkérdezni egy-két biztonságtechnikával foglalkozó céget az árakról lehetőségekről.

2011. aug. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is tudnunk kell hogy hány érzékelő védje a családi házat. Pl.: ajtó-ablak kinyitásokhoz lehet puszta nyitás érzékelőt használni, ablak betöréshez üvegtörés érzékelőt, és ha ezután még így is sikerült bejutniuk a betörőnek akkor ott a mozgásérzékelő ami ajtóra vagy ablakra irányítva figyeli a lehetséges mozgást.

smc 550 nyitás érzékelő ablakra ajtóra is jó 1 db kb nincs ezer Ft.

Esprit kezelő 2-4-8 zónás (érzékelős) kb 10-15ezer Ft.

Pár méter riasztó kábel is kell.

De ezt egy szakemberre kell bízni mert, ő köti be az eszközöket, és a legvégén ő programozza fel a rendszert.


nagy vonalakban ennyi, de látatlanba nem lehet felmérni az igényeket, ehhez kell helyszíni bejárás is

2011. aug. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
semmivel... szerencsére nálunk nem mer bejönni idegen :))
2011. aug. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
házőrző kutyával:)
2013. máj. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!