Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » TIGÁZ - Ikerház, szomszédban...

TIGÁZ - Ikerház, szomszédban van mind a két gázóra. Hozzánk be se csöngettek rögtön a szomszédhoz mentek és kikapcsolták a gázt. Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Sokáig nem voltunk itthon, csak 1-1 napra, mert én és a feleségem is külföldön voltunk üzleti ügyben. A TIGÁZ már küldött felszólítást, meg 5 időpontot mikor megpróbálják a kikapcsolást. Mi szóban megegyeztünk a TIGÁZzal, elmondtuk nekik, hogy sokáig nem voltunk itthon és teljesen el is feledkeztünk a rezsiről. Jó, akkor ekkorra meg akkorra fizessük be stb.

El is utaltuk a pénzt, de úgy tűnik nem érkezett meg, mivel ma délután itt voltak kikapcsolni. Szerettem volna megborotválkozni, nincs meleg víz. Felhívom a szomszédot, azt mondja, hogy fél órája voltak itt kikapcsolni a gázt, először nem akarta őket beengedni, de az emberkék nagyon akadékosodtak meg mutogatták a TIGÁZos igazolványukat meg a munkalapot meg, hogy hozzánk már 5ször becsöngettek. Hát hozzánk nem csöngettek be ötször ugyanis ma szabadnapom van és itthon vagyok egész nap.

A házon vannak biztonsági kamerák és az egyik kamera föl is vette, hogy nem is elénk, hanem a szomszéd elé álltak be, ültek vagy 5percet az autóba majd kiszálltak és rögtön a szomszédhoz csöngettek.

Ezt a felvételt felhasználhatom bizonyítéknak? Érdemes felkeresem ügyvédet? Mert én nem fogok visszakapcsolási díjat fizetni, mikor itt van a bankom által leigazolt kivonat, hogy el lett utalva már rég a pénz.


2011. máj. 9. 16:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Életemben most csúsztunk el először valamivel. 1 hónapban 1 hetet vagyunk kb. itthon összesen, néha az ember megfeledkezik dolgokról.
2011. máj. 9. 17:00
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbálj meg egyezkedni velük, menj be az igazoló papírral, meg mond el nekik, hogy van egy felvételed is a kikapcsoló emberekről...hátha sikerül.
2011. máj. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi.


Tényleg nagyon bosszant az egész, mert eddig mindig pontosan fizettünk, most sajnos nagyon sok minden közbejött és kicsit elfeledkeztük a dolgokról, mert annyit dolgozunk.

Nem, hogy figyelembe vennék, hogy eddig pontosan fizettünk, mindig mikor megkaptuk a csekket másnap be volt fizetve, erre most ilyen alja módon járnak el, mert egyszer elcsúsztunk, nem is a pénz, hanem az időzavar, miatt.

2011. máj. 10. 10:19
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
Nem kell kifizetned.És kártérítést is kérhetsz valószínűleg. Én 2 éve bizonygatom, hogy már nem lakom a régi címünkön- kimentek, kikötötté és velem akarták kifizetni a kikötési díjat. Sokadik emailre felfogták és lesztornózták a számlákat. Szintén TIGÁZ.
2011. máj. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kíváncsi vagyok, hogy hogy ért véget a történet.

Egyrészt a felszólításban közlik, hogy mi a teendőd, ha befizetted: le kell igazolni a befizetést.

Másrészt a felszólítást valakinek át kellett venni.

Ezért én úgy gondolom, hogy a TiGázzal nem nagyon tudtál megegyezni, de tényleg kíváncsi vagyok, hogy mennyire voltak "ügyfélbarátok".

Ha a gázórát levették, akkor ráadásul csak nyomáspróbával teszik vissza az órát, az megint a te költséged...

Tényleg érdekel, hogy mi történt.

2011. aug. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!