Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy medence...

Mennyibe kerül egy medence fenntartása?

Figyelt kérdés

Nem beépített, csak egy 305x76 cm-es gumifalú medence. Víztisztítót adnak hozzá, de gondolom kell még más is a tisztításához.

Egy szezonra (nyárra) elég, ha egyszer megtöltjük vízzel, vagy többször cseréljük?


2011. máj. 14. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem 360x90-es van évek óta. Most már rájöttem a helyes karbantartásra, így nem kell vizet cserélnem. Én:

1. feltöltöm nyár elején, felvegyszerezem (elsőként kell nagyobb dózis)

2. szinte folyamatosan megy a vízforgató

3. ahogy nem használom, egyből letakarom (ponyvát vegyél hozzá, ha nincs)

4. vegyszereket folyamatosan pótolom: klórtabletta helyett hypot használok, sokkal olcsóbb számomra (kb. 3 naponta kell 1, 1-5 liter, bár nekem koncentrátum van.

Ezen kívül fontos a ph-csökkentő.Azt elég egy héten egyszer adagolni.

Szóval: kezdőfeltöltés kb. 3500 ft (csakis vezetékessel töltsd), vegyszer kb. 8-10 ezer.

Ph- és klórmérőt is vegyél.

2011. máj. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad! :)
2011. máj. 15. 10:17
 3/3 anonim ***** válasza:
305x76 uszo vegyszeradagolot szerezz olcsón bele hetente 2 klortabletta a vizforgato mennyen mindíg persze éjjel nem kell csak olyan napi 5-6 órát a szűrőt sokszor takaritsd napi 1-2x ahol belemész tegyetek e gy nagy lavór vizet hogy a füves poros lábbal ne mennyen bele a retyó nekem is ez a medencém van 4 éves és igy vizet se cseréek benne 3 honapig persze ha látom hogy nagyon retkes akkor igen...
2011. máj. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!