Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Meg fogjuk szokni a panel...

Meg fogjuk szokni a panel lakásban?

Figyelt kérdés
Pár hét múlva költözünk a szüleimmel és a tesómmal kertes házból panelba 7. emeletre. Elég forgalmas a környék, mondjuk ennek örülök, mert itt falun unalmas volt az élet. Itt nőttem fel, gyerekként még elment, de már szórakozni szeretnék. Panelprogramos lakás, de így is tartok tőle, hogy zavaró lesz a lift, ajtócsapkodás, felső szomszéd zaja stb. Szerintetek?
2011. máj. 16. 15:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én 23 évig laktam falun!

Nincs 2 hónapja hogy panelba jöttünk a párommal.

Először azt hittem nagyon rossz lesz,ugyanezen okok miatt mint amiket Te is felsoroltál!

Én nehezen bírom a nagy változásokat,mint pl:költözés is,de csalódtam méghozzá pozítivan.

Nem azt mondom,hogy hu minden álmom,egy panel volt,de jól érzem magam itt.

Igen a felső szomszéd hangos,és egyebek,teljesen mások a zajok,mint falun,de meg lehet szokni!

Állj hozzá pozítivan,és meglátod hamar belerázodsz!

2011. máj. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást! :) Remélem.
2011. máj. 16. 15:45
 3/16 anonim válasza:
17%

Biztos.

Én itt is születtem és én nemvagyok hajlandó innen elmenni.

Győrben lakok MArcalváros II őn.

Hihetetlen jó környék.

Spar, Tesco, Kiserdő, Focipályák, Garázsok (1500 garázs)

Tó, Bölcsöde, Óvoda, Iskola, Középiskola egymás mellet növekedő sorrendbe :D sőt középiskola és általános és óvoda az kettő is van ezen a helyen.

500 méterre Tesco Hipermarket.

Város másik végébe Árkád.

Győr a legszebb város Magyarországon.

Sok a fa sok a zöld.

2011. máj. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Megfogod persze


18 évig én is egy pici faluban laktam,suliba egy párezer fős városba jártam.

aztán felkerültem városba,albérlet,sokadik emelt.2hónapig aludni se tudtam,szenvedtem a zajtól,melegtől,magastól,attól hogy félpercenként mető/tűzoltó sziréna,stb.

Aztán megszoktam.Bolt 3 féle is 3 perc sétán belül,busz percenként jön valamilyen,mint bevisz a város közepébe,pizzát fillérekért kiszállitanak (falura 3ezer alatt nem hozta ki,ebből 500volt a kiszállitási dij)...


most már anyáméknál nem tudok aludni,zavar a madárcsicsergés meg a templom harangozása...

2011. máj. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%
Én falun lakok kertesházba, de sok ismerősöm lakik panelba, és én nagyon oda vágyom. Ha nagy leszek szeretnék panelba lakni. Rengeteg előnye van, bár tény, hogy a zajok kissé zavaróak, főleg ha a szomszéd hajnalban szereti a falba verni a szöget képnek, de én imádom, olyan kis aranyos, és fűtés szempontjából is jobb, ja és füvet sem kell vágni.:)
2011. máj. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Abszolút megszokható. Panel és panel között egyébként nagy különbség van. A miénk olyan, hogy szinte semmi nem hallatszik át. A liftet hallani az előszobában, de ott úgysem vagyunk, meg ha mosnak, akkor hallom a fürdőben a centrifugát. De megint csak azt tudom mondani, hogy ez nem zavaró. A szobában pedig semmi nem hallatszik át.

Vannak hátrányai, én tavaly nyár elején az első kánikula alkalmával meg akartam halni a melegtől, de amit csak tudtunk, megtettünk, hogy szigeteljük és hűtsük a lakást. Plusz nyár végére egészen hozzászoktam. Szerintem idén nyáron már oké lesz a dolog.

Más kérdés, hogy már alig várom, hogy legyen pénzünk egy saját házra, mert azért az lényegesen jobb, nagyon hiányzik, hogy nincs udvar, kert, van helyette közös költség meg kötelező felújítási munkálatok... viszont cserébe sokkal olcsóbb és kevesebb munkával jár fenntartani.

2011. máj. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Meg lehet szokni, ez sok mindentől függ pl a lakóktól ha normálisak akkor azzal nem lehet gond, forgalmas környék kicsit zavaró lesz nagy nyüzsgés zaj stb... én utáltam panelban élni 16 éves koromba költöztünk a szomszéd városba egy kertes házba csöndes nyugis környék volt ha meg szórakozni akartam akkor mentem egy forgalmasabb környékre egy kis séta meg belefért. Jó dolog a panel mindennek megvan a maga szépsége 19/L
2011. máj. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Megszokod, gyorsan. A szomszédok csak azokat zavarják, akiket minden zavarna. Folyamatosan senki nem tud zajongani, nem igaz? :)

Sok jó oldala van. Télen, sötétben sem kell félni, mindig van élet. Minden közel van, aránylag jó a közlekedés.

Nem kell fűteni, meleg van.

Viszont pár év múlva elkezd hiányozni a zöld, a természet.

2011. máj. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én utálok itt lakni, alig várom hogy összejöjjön a pénz kertes házra.....kinek mi jön be és milyen alkalmazkodó attól függ szerintem.....
2011. máj. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem nagy a város kb. 15 ezren laknak ott, de én szeretem mert nagyon szép és tiszta, itt a termálfürdő, klubok, a rokonok és az összes barátom. Mikor kicsik voltunk a nővéremmel imádtuk a kertet. Labdáztunk, medencéztünk, összejártunk a szomszédokkal. De már nem vagyunk gyerekek, nekünk is kell a szórakozás, főleg hogy egy megyeszékhelyi iskolákba járunk mind a ketten, jó dolog, hogy 5 percenként indul busz mindenfelé.:) Vagy nekem például olyan klassz télen felmenni egy ismerőshöz a városi lakásába, és esetleg kibámulni az erkélyajtón mikor hull a hó, plusz mindig jó meleg van, nem egy hideg lakásba érek haza, ahol még be kell fűteni, mint most :S Várom már, és szerencsére a lelkesedésem nagyobb, mint a félelmem!

2011. máj. 16. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!