Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Házi szobafestés hogyan?

Házi szobafestés hogyan?

Figyelt kérdés

A helyzet,hogy már ezen agyalok,hisz úgyérzem másképp sose lesz meg. A helyzet jelenleg úgy áll,hogy anno fehér volt a fal,most poszterek vannak fenn,amelyek miatt a fal már megkopott. Lepergett a festék,stb....

Úgyérzem ezt a korszakot már kinőttem,de addig nem venném le a posztereket amíg rendbe nem hozzuk a falat,tehát ki nem lesz festve. Glettelés ilyenkor kell vagy elég a csiszolás? És utána két rétegben a választott szín a falra?


2011. máj. 22. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Spaklival ahol gyenge volt fal ott lekaparni a felesleges réteget, azután glettelés, ha ez megvan a felvitt glett anyagot simára csiszolni a felületét! Utána mehet csak 2-3 réteg festés!
2011. máj. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Foltokban kopott meg a fal akkor ott kell ez a spakli??? És utána mindenhol a glettelés meg a csiszolás???
2011. máj. 22. 20:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Igy van ahol kopott a fal ott spaklizni!De csak ott kell glettelni ahol spakliztál, nem az egész falat!
2011. máj. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De a csiszolás már mindenhol van nem????
2011. máj. 22. 21:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind a fal állapotától függ.

Leszeded a posztereket. Aztán sorban figyeled és csinálod.


Ha van lazább festékréteg, akkor spaklizni kell.

Ha van kiugró egyenetlenség a falon, akkor le kell csiszolni.

Ha van bemélyedés, akkor glettelni kell.

Ha a glettelés után maradt glettsorja, azt csiszolni kell.

Ha csiszolás után maradt még bemélyedés, akkor még egy sor glett és csiszolás kell.

Ha szép sima a fal, akkor lehet festeni. A rétegek száma attól függ, mennyire fogta be a festék, ez minőségtől függően 1-3 réteg.

Egy tipp: csiszolás után azt javasolják, hogy söpörd le a falat. De sokkal jobb, ha porszívózod.

2011. máj. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat=))))) épp ma beszéltük itthon h. glettelés,csiszolni meg mindenképpen muszáj
2011. máj. 23. 13:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne parázzatok! Mi pont most festünk, tök gyakorlatlan vagyok, még sosem csináltam ilyet. De egyáltalán nem bonyolult. A csiszolás vacak, csak azt csiszoljátok, amit nagyon muszáj, amit tuti nem lehet glettel eltüntetni. És a glettelésnél nyugodtan húzd át sokszor, minden irányba, ha látod, hogy a glettvas szélénél sorját hagytál, azt húzd le, így nem kell sokat csiszolni (hangos és száll a por, nem jó! glettelni jó!)
2011. máj. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi....egyenlőre az info gyűjtésnél tartunk....ez most tiszta de felvetődött egy kérdés....én világoskékre szeretném....melyik festéket használjuk????? ami minőségi és van belőle világoskék
2011. máj. 24. 09:10
 9/9 anonim válasza:
poli farbe, dulux stb. az üzletben megmondod milyen szín kell és megmondják melyik a jó. nem tudom hogy ki e festettetek már de ha még nem gondold meg mert ha nem értesz hozzá nem lesz egyszerű. sok festő sem tud szépen glettelni nem hogy egy hozzá nem értő ember. és az nem úgy működik hogy lesz amilyen lesz ha nem jól kaparod le nem lesz jó meg felpúposodik a tapéta vagy esetleg nem marad fent. ha csak festesz akkor lepereg a festék stb. szóval nem olyan egyszerű ez. én nekem nincs festő mázoló és tapétázó végzettségem de értek hozzá annyira hogy magam festettem illetve tapétáztam és én is volt hogy szenvedtem még a festők is van hogy kínlódnak elég rendesen mert szar a fal meg ilyenek. szóval ha bele kezdesz számíts rá hogy nem lesz könnyű és ha esetleg valamit nem tudsz megcsinálni akkor festőt kell hívni. 18F
2011. aug. 23. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!