Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakóparki lakás vagy kertes ház?

Lakóparki lakás vagy kertes ház?

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindkettőnek megvan az előnye és a hátránya is. Kinek ez, kinek az.
2011. máj. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kertes ház párti vagyok, de ott sajnos mindig van munka!!! Előtte 23 évig lakásban laktam, egyszerűbb volt, de nem költöznék vissza.
2011. máj. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fűtésdíj szempontjából talán lakópark. Ha inkább magányos típus vagy, és nem szereted, ha folyton a szomszédba botlasz, amikor kilépsz a lakás ajtaján vagy az erkélyre, akkor kertes ház.
2011. máj. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2 évig laktunk kertes házban,most 25,éve itt,Bp-en,de nagyon vágyom a csendre,nyugalomra,szép környezetre,friss levegőre....csak hát az anyagiak...de még mindig inkább a ház,nem zavar a sok munka,most a telekre járunk ki,ott is mindig van valami tennivaló:)
2011. máj. 23. 15:25
 5/8 gfero ***** válasza:
én a kertes házat szeretem de egy lakóparki sokkal kényelmeseb pl.nem kell füvet nyírni,locsolni,havat lapátolni,stb.de én ezeket bevállalom.ez attól függ mennyire kényelmes az ember és persze nem útólsó sorban pénz kérdése
2011. máj. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem egyértelmű a döntés. A lakás kényelmesebb, viszont egy csomó mindenre nincs ráhatásod. Pl. hiába szeretnél gáztűzhelyt, ha nem lehet.

A fizetnivalók sem mindig rajtad múlnak. A fűtés egyébként szerintem olcsóbb lehet kertes házban, legalábbis a szüleim ugyanannyiból fútik ki a házukat, mint mi a lakást, pedig ötször akkora. Igaz, fával fűtenek, ami macera, de a különbség akkor is durva!

Ha igényed van a kertre, netán kertészkednél, ha fontos, hogy saját udvaros legyen, effektíve saját földterületed, akkor kertes ház. Ha nincs olyan sok időd a ház körüli munkákra, és nem érzed létszükségletnek a kertet, akkor inkább lakás.

2011. máj. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Lakoparki lakasok jarulekos koltsegei nagyon magasak. Raadasul a futes sem egyedi, szinten magas a koltsege es meg alkalmazkodnod is kell a tobbi lako futesi igenyeihez, mert a tobbseg dont! A lakoparki lakasok eleg rossz minosegben epultek az aruk meg magas. A lakoparki kertet kb ugy lehet hasznalni, mint egy nyilvanos parkot.

Szamomra a sajat kertes haz a nyero. Kertes hazban nottem fel, de most egy 3 emeletes zoldovezeti csendes kornyeken lakom. De akarmilyen sok munka van egy csaladi hazzal szivesebben laknek olyanba mint itt. Arra ugyelj, hogy ne legyen sarok haz es a biztonsag fontos. A sarokhaz a holapatolas miatt nem jo. Fontos a jo kerites es a betores vedelem.

2011. máj. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen,főleg az utolsó válaszolónak a hasznos tanácsokért:)
2011. máj. 26. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!