Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » El tudná valaki mesélni egy...

El tudná valaki mesélni egy lakás vásárlásának menetét?

Figyelt kérdés

Keresgéltem neten mindenütt, de nem sok hasznosat találtam.

Következő a szitu:

Esküvő után a párommal Debrecenből el szeretnénk költözni Pestre. Viszont az új lakást csak úgy tudjuk kifizetni, ha a régiért már megkaptuk a pénzünket. Viszont úgy vettem ki, hogy az adásvételi szerződés után haladéktalanul el kell hagyni a lakást. Így azonban 22-es csapdája, mert a régit még nem tudtam megvenni, így nem mehetek oda. Valaki tud erre megoldást? Az is jó lenne, ha attól kezdve, hogy ülök a gép előtt és nézem a hirdetéseket, valaki leírná lépésenként, hogy mit kell tennem addig, hogy az én nevemen van az új lakás. Köszi mindenkinek. :)


2011. okt. 13. 16:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A szerződésbe majd azt is bele kell írni, hogy meddig kell elhagyni a lakást, az új tulajjal kell megegyezned majd, hogy mennyi időt hagy.

Kinézed a lakást-többször odamész megnézed,környéked megnézed,alkudozol.

Ügyvédet keresel-a többit igazából ő majd mondja,jó esetben intézi is. Az ügyvédek általában a vételár százalékában dolgoznak.

2011. okt. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Csak olyan ingatlant vegyél meg, aminek a (30 napnál nem régebbi) tulajdon-lapját a saját szemeddel megnézted és azt látod rajta, hogy semmi hitel, és egyéb okból végrehajtás stb. nincs rajta. Csak előleget fizess rá és ne foglalót (ha valami miatt te állsz el a vásárlástól, az előleg visszajár, a foglaló nem!). Kösd ki, hogy az ingatlan teljes vételár-különbségét x időpontig az ügyvédnél letétbe helyezed, azt az eladó akkor kapja meg, amikor az ingatlan tényleges használatba-adása megtörténik. (Amikor kiköltözött és a kulcsokat megkaptad). Itt szokták meghatározni, hogy az eladó mennyi idő alatt köteles az ingatlanból kiköltözni, ellenkező esetben (ha akarsz) te állsz el a vásárlástól.

Persze majd az eladó is kiköti, hogy te viszont mikorra vagy köteles a vételár-különbözetet letétbe helyezni, vagy ellenkező esetben ő áll el az adás-vételtől.


Ezek mind-mind megegyezés kérdései!

Mielőtt ügyvédhez mennél, előtte nézesd meg az ingatlant egy hozzá-értő műszaki szakértővel (tervezővel, vagy éppen jó képességekkel rendelkező kőművessel) nézze meg az alapozást, a tetőszerkezetet, minden olyan egyéb dolgokat, amiket mi "laikusok" hiába nézünk, nem értünk hozzá. Kb. ez a lényeg, akár eladói oldalról, akár vevő oldalról nézzük. Csak korrektül, de alaposan odafigyelve.

2011. okt. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek a válaszotokat, végre megvilágosodtam. :)
2011. okt. 13. 20:35
 4/13 A kérdező kommentje:
Egy pillanat. Mégis összezavarodtam. :S A pénzt akkor kapom meg, ha átadtam a kulcsot? De akkor hova megyek? Amíg nincs nálam a pénz addig nem tudom kifizetni az újat, így aztán letétbe se tudom tenni, hogy ő elköltözzön... :S
2011. okt. 13. 20:48
 5/13 A kérdező kommentje:
Nekem úgy lenne megfelelőbb, hogy megkapom az árat, kikötve, hogy meddig költözhetek el, azt odaadom az új lakásom tulajának, hogy ő is menjen el és én odaköltözhessek, majd ha megvan, a régi lakásom új tulajdonosa megkapja tőlem a kulcsokat, és rendezve van. Ez járható út?
2011. okt. 13. 21:19
 6/13 anonim ***** válasza:
Az előleg megkapod. Azt tovább fizeted előlegként, meg egyébként is, aki ilyesmibe belevág, van neki valamennyi. Az, hogy ki mikor költözik ki (eladó, vevő) azokat ebben az esetben "lánc-szerűen" szokták leszervezni. Sok esetben pl. ugyanannál az ügyvédnél, és párhuzamosan történnek a dolgok, folyamatosan egyeztetni (akár telefonon is) az érintettekkel. Ha valakinél valahol valami miatt csúszás van, szól a vevőjének, vagy eladójának, az is tovább értesíti a következő érintettet. Ezek azok az egyeztetések, amik miatt azért nem szokták visszacsinálni a "boltot", de nagyfokú odafigyelés szükséges. Leginkább a kulcs-csere azzal is jár, hogy több család ugyanazon a napon költözik egyik helyről a másikra, és a kulcsokat adják kézből kézbe.
2011. okt. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Áhá, alakul már a kép. Lényeg az, hogy keresni kell egy közös ügyvédet, és ő majd működtet mindent, illetve mi is tartjuk a kapcsolatot. Ha jól értem, akkor a pénz is jön velünk együtt, bár mivel több millióról van szó, nem lehet kis dolog az ügy...
2011. okt. 13. 21:49
 8/13 A kérdező kommentje:
Közben visszaolvastam, és látom, hogy a második válaszolóm azt mondta, hogy az ügyvédnek kell leadni előbb a pénzt, valószínűleg akkor a pénz nem mozog velünk együtt. Én egyébként is jobban szeretném a bankon keresztül intézni, amennyire lehet... Most már kezd egyre érthetőbb lenni. Köszönöm mindenkinek. :)
2011. okt. 13. 23:05
 9/13 A kérdező kommentje:

Na, csak addig-meddig puzzleztam, amíg leesett végre-valahára. Bocsi az értetlenségemért...

Szóval van egy közös ügyvédünk, akinél mindenki a láncban leteszi a maga összegét. Megállapodnak, hogy melyik nap költöznek, az ügyvéd pedig elosztja mindenki között a pénzt. Nekem nem kell igazából kapnom semmit, se készpénzt, se a számlámra, mert amit kapok az eladásból, az rögtön megy a vételi árba + az önerőm. Maga a költözés láncszerűen van, tehát jönnek, adom a kulcsot, megyek, kapom a kulcsot, stb. A lánc két végét egyelőre még nem látom, de legalább már az én részem összeállt. :)

2011. okt. 13. 23:25
 10/13 anonim ***** válasza:

Alakul!

Ha az eladó látja, hogy a vételárból hiányzó összeget az ügyvédnél, vagy annak bankszámláján "letétbe helyezte" a vevő, abban az esetben már lehet egyeztetni, hogy ki mikor költözik, mikor és milyen módon történik meg a kulcs átadás. (Láttam már olyat is, hogy mindkét család felpakolt a kocsira és a kapuban adták egymásnak a kulcsokat)

Nem feltétlen szükséges mindenkinek ugyanannál az ügyvédnél csináltatni az adás-vételiket, de ha az ügyvédek tartják a kapcsolatot, az is elég, illetve egész biztos, hogy van erre a gyakorlatban kialakult jó módszerük. A lényeg, hogy bebiztosítva legyetek, hogy a pénzetekkel az eladó nem lép meg! Erre figyeljen oda a vevő ügyvédje!!!

2011. okt. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!