Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az orchideáim miért nem...

Az orchideáim miért nem virágzanak már évek óta?

Figyelt kérdés
Van, ami már 3 éves, de nem hajtott még egyik sem virágot, mióta az elsők leestek. Leveleket, meg légzőgyökereket hajt az összes szépen. Heti 1X öntözöm, vagyis inkább letusolom, kicsit áll vízben, majd tápoldatot is kapnak neki valót. Pár naponta spriccelem is őket egy keveset. Nyugati ablakpárkányon vannak kb. tél óta. De mikor korábban nem ott tartottam őket, hanem a szekrényen, akkor se hajtottak, csak zöldeket. Gondoltam, ablakba teszem őket fényre, hátha. Az összes ablakom nyugati, nem tudom variálni, lehet itt meg túl melegük van? Egy virágboltos azt mondta, nyugodtan legyem nyugatiba, jól bírják a meleget.
2011. máj. 23. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
levágtad rendesen a leesett virágot?
2011. máj. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Le le. Amennyire lehet, már szinte nyoma sincs, ennyi idő után csak vmi száraz csonk. Az egyiken nem is találtam meg, hol lehetett a szár. Annyira szépek voltak, miért nem virágzik egyik sem???? :(
2011. máj. 24. 22:06
 3/4 anonim ***** válasza:
vegyél orchideáknak való tápoldatot :) hátha :)
2011. máj. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 LN09 ***** válasza:

Nekem is vannak orchideáim, az egyik növesztett egy szárat, látok is rajta valami bimbó kezdeményt, de semmi...

A másikat majdnem kidobtam 1x, mert el volt fonnyadva teljesen. De meggondoltam magam, átültettem, azóta megerősödött és hozza a leveleket, de szárat nem :(


Szóval engem is érdekelne, hogyan lehetne serkenteni hogy virágozzon.

2011. jún. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!