Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha vihar van ki kell húzni a...

Ha vihar van ki kell húzni a dugót a konnektorból, vagy elég csak lekapcsolni az automatát?

Figyelt kérdés

Úgy tudom ha a villám belecsap pl a parabola antennába, akkor végigmegy a vezetékeken és tönkreteszi az elektromos készülékeket. Ezt szeretném megelőzni.


...és ha van a konnektorban egy ilyen [link] akkor elég ezt lekapcsolni, vagy ki is kell húzni a dugót?


2011. máj. 25. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jobb kihúzni. Egy villám több centit áthúzhat két vezeték között, ez a kapcsoló meg csak egy-két mm-es megszakítást csinál, szóval a villám simán átmegy benne ugyanúgy, mintha be lenne kapcsolva.
2011. máj. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az előzőt kiegészítve: egyes esetekben (villanyszerelő ismerősöm mondta), a vezeték végig ég a falban, a vakolat üveggé olvad, a szerelvények kirepülnek a falból, minden elektronikus egyköz belseje megolvad.
2011. máj. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Erről már én is hallottam, de bevallom még soha nem húztam ki a konnektorokat még nagy viharban, közeli lecsapó villámok esetén sem.

Ugyanis szerintem nagyon nem valószínű, hogy a mi földszintes családi házunkba csapna a villám, mikor a közvetlen szomszédságunkban 4 emeletes társasházak vannak, 200m-es sugarú körben 10 emeletes panelok, sőt egy 17 emeletes is + egy trafóállomás is nem messze tele villámhárítókkal.

2011. máj. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


A bilinek a tartóját villámáram levezetővel le kell földelni.

Ha ez nincs megcsinálva, húzhatsz ki bármit, ha a bilin keresztül sül ki a felhő, b@szhatod. Úgy át lesz minden a lakásban rendezve, ahogy azt ilyenkor illik.

Teljesen fölösleges kihúzni az eszközöket, mert ha nem a primer villám intézi el a ketyeréket, akkor a szekunder villám, ami primer villám által keltett mágneses téren keresztül olyan feszültségeket és ezáltal áramokat indukál a fém tartalmú berendezésekben, aminek megfelelő kiépített védelem nélkül semmi sem képes ellenállni.

Az áramszolgáltató csak az "A" fokozatot adja ez 4000V-ot jelent. Az EPH hálózat, és a "B", "C", "D" fokozatok kiépítése egy lakóépületnél súlyos százezrek befektetését teszi szükségessé.

Nézz utánna a Dehn Ventil cégnek.

Ők villám és túfeszültség védelemmel foglalkoznak.


Sok sikert!

2011. máj. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Érthetőbben? Mi az a bili?
2011. máj. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, ezek szerint olcsóbban megúsznám egy villámhárítóval?
2011. máj. 26. 11:56
 7/11 D.O.81 ***** válasza:
11:44-es kérdezőnek: A parabola tányért szokás a szakzsargonban bilinek nevezni.
2011. máj. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Tény és való, hogy a villámáram levezető rendszer kiépítése sem néhány forint, de az is csak felületes védelem.

A teljes védelemhez a maradék három fokozat kiépítése, az EPH hálózat, és a villámáram levezető kiépítése szükséges, nem házilag, hanem szakemberrel, mert így esetleges káresemény esetén lehet perelni, és a biztosítónál is sokkal jobb helyzetből indulhatsz.


Üdv!

2011. máj. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Értem, köszönöm.
2011. máj. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

a "bili" egy vasrúdra van felszerelve, ami a földbe van ásva :D

ez elég, földelésnek számít?

2011. máj. 27. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!