Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi csaphatja le folyton a...

Mi csaphatja le folyton a biztosítékot?

Figyelt kérdés

Ma negyed 6 körül elment az áram, kimentem megnézni, láttam, hogy le volt csapva a biztosíték, visszakapcsoltam. Azóta még 3-szor megtörtént ugyanez, pedig nem csinálok semmit, illetve szakdogát gépelek és a laptopom az egyetlen ami áramon van (meg este egy kicsit tv-ztem), de ha ezekkel lenne gond, akkor azonnal lecsapná, amint bedugom, nem? Mert most órákig jó, aztán hirtelen sötét van.


Mi lehet a gond?


2011. máj. 25. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak rövidzárlat esetén old le azonnal a kisautomata, túlterhelés esetén eltelik bizonyos idő amíg lekapcsol!


Kapcsold le az automatát, és nézd meg, hogy akkor milyen fogyasztók nem működnek. Így megtudhatod mi van azon az áramkörön, lehet bármi pl. hűtő, fagysztó, a fogyasztók teljesítményét összeadva ne haladja meg az automata névleges értékét, mert akkor le fog kapcsolni megint.


Esetleg lehet még az automata hibája is...

2011. máj. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs túlterhelés vagy rövid zárlat, akkor:

1, Tönkre ment a biztosíték, cserélni kell.

2, Valaki hülyéskedik és kapcsolgatja.

2011. máj. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk is ezt csinálta a múltkorában.

Kijött a villanyszerelő, és a biztosítékok közül az egyiknek a vezetékét kellett újra kötni (20 éve lakunk itt, akkor épült a ház, eddig sosem volt baj vele)

2011. máj. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 D.O.81 ***** válasza:
100%

Üdv!


Ezt a jelenséget a kismegszakító egyik kilincs-mechanika működtető mechanizmusa a bimetálos túláramérzékelő elgyengülése lehet az oka. Ekkor a hiteles áramérték alatt szokott a védelem működni. nem ritka, hogy a 10A-s megszakító 6-8A terhelés mellet is kiold.

Másik ilyen probléma szokott lenni a megnövekedett környezeti hőmérséklet, mely szintén kisebb értéknél történő kioldást okoz.

A harmadik ilyen probléma, hogy az összterhelés közel van a kioldási áramhoz, és meleg van.

A negyedik variáns, hogy a falban valahol szökik a villany.


Sok sikert a hibakereséshez!

2011. máj. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!