Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Új építésű lakásban lakunk....

Új építésű lakásban lakunk. Nagyon nagy a páratartalom, amitől penészednek a falak. Hogy tudnák eltüntetni onnan?

Figyelt kérdés
Kimondottan a penész eltüntetése érdekelne csak.
2008. febr. 19. 08:09
1 2
 11/15 anonim válasza:
100%

Szerintem megelőzni kellene a bajt.

Dryvit, nagyon jól zárodó műanyag ablakok, nincs semmi szellőzés.

Én most építkezem, dryvit elvetve, viszont az ablakokba, főleg a párás helységekbe szereltettem aereco készüléket, amely reagál ( higrokapcsoló) a párára és automatán levegőt enged a lakásba.

Jelenlegi lakásunkba , társasház dryvit-al, szintén rakattam, utólag is lehet, azóta megszünt az ilyen jellegű probléma.

Darabja, 15 e. fornit körül van, de hosszútávon megéri.

2008. jún. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Új építésű lakásoknál ma már sajnos tipikus ez a tünetegyüttes. Az egyetlen megoldás, ami végleges és nem jár mérgek használatával, ha olyan szellőző-rendszert építtetsz ki, amit a lakás levegőjének páratartalma vezérel.

A témában maximálisan kimerítő válaszokat kaphatsz a kérdéseidre a

www.peneszmentesites.hu weblapon.

2008. nov. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Felületi kezelésre tényleg a hypo a legegyszerűbb, legolcsóbb hatásos szer. Festést nem bántja, egyszerűen csak ráfújod.

Ám előfordulhat, és ahogy néztem még nem írta senki, hogy valahol hőhidas a ház (nem szigetelt pl. egy betonkoszorú). Annak mindenképpen érdemes a végére járni, mert ha ez a baj, az magától soha nem fog megszűnni.

2010. jan. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Szerintem érdemes lenne venni egy elektromos páramentesítőt. Egyszeri berházás, és lehet jókat kapni.

Én nagyon sokáig húztam a vásárlást, nyáron költöztem be az új lakásomba, ami a ház sarkán helyezkedik el, az ablak a szoba sarkában van, így nagyon kemény hőhíd alakult ott ki télen. Hónapokig minden hétvégén sikáltam a penészt - az Ultra Savo elég jól leszedi, de egy héten belül visszajön -, törölgettem a tapétáról lecsöpögő vizet. Ősz végén már minden nap nyitva hagytam az ablakokat, mikor elmenem dolgozni, még télen is, így esténként 6 fokra jöttem haza, de nem sokat javult. Hiába vettem nagyon jó penészeltávolítókat, próbáltam a Ceresitet is, hetente visszajött a feketeség és a szag.

Januárra aztán elegem lett, jól utánanéztem, hogy hol, milyen gépeket lehet kapni. Végül egy japán gyártmányú, 2 év garis Zibro DD108-as készülék melett döntöttem, ami naponta 8 liter vizet képes kiszívni a falból. Eleinte naponta kétszer kellett kiönteni a vízgyűjtőjét, mostanában csak 2-3 naponta. A penész nem tért vissza többet, az ablak nem párás, a ruhák megszáradnak rendesen - én csak a szobába tudok teregetni - és sokkal melegebb is van a lakásban, pedig ugyanannyit fűtök.

Tény, hogy az ára is megvolt, 89.000-ért vettem a gépet, de nálam olyan a helyzet, hogy a kölcsönzés nem lett volna elég. Gondolkodtam a bérbeadásán is, de egyenlőre nálam most ,még nagy szükség van rá. És egyébként ez a Zibro nem ontja magából a meleget sem. Egyszerűen odavagyok érte, bár mikor meg kellett venni, picit húztam a számat, de nem bántam meg.

2011. jan. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

én nem luggatnám ki a végre jól szigetelt házamat szellőztető rendszerrel. Én nappal akarok szellőztetni, mert most (télen) akkor van kint melegebb és a szomszédok se fűtenek olyan büdösen mint este. Jobb szeretem magam szabályozni a szellőztetést. Amellett gazdaságosabb is, ha napi 1-2 szer nyitott ablakkal pár percet szellőztetünk, mintha egész nap légcsere van, és folyamatosan szökik ki a meleg (ha azt akarom hogy szökjön a meleg, maradok egy régi házban... ) a gyors szellőztetéssel csak a levegő hűl le, a bútorok és a fal nem. De a folyamatos - vagy párára nyíló, tökmindegy - szellőzetéssel a külvilágot fűtöd. Leszámítva a hőcserés szellőztetőket, amik lehet hogy technikailag már jobbak, de árban kérdés hogy megtérülnek-e valaha.

Mi egyábként első télen páramentesítő gépet működtetünk, a későbbi teleken már nem volt rá szükség, elég volt ésszerűen szellőztetni. Úgyhogy szerintem a leggazdaságosabb beköltözés táján 2-3 hétre bérelni egy komoly gépet, és akkor nem párásabb a lakás mint egy korábban épült. A termelődő párát (főzés, teregetés, stb)ki lehet szellőztetni.

2011. febr. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!