Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A kéményseprő jogosan kérheti-...

A kéményseprő jogosan kérheti-e a kéményseprői díjat?

Figyelt kérdés
Hello! Vidéken lakom, és gázkonvektorral fütünk! A kéményseprő jogosan kérheti-e a kéményseprői díjat? Mert a kéményt nem kell kotorni! Nem is használjuk! Üdv:leroy
2010. jan. 20. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Igen, jogosan kéri. Téged viszont meg is büntethetnek, mert a kéményt ellenőriztetni KELL, saját érdekedben IS!


Akkor is, ha nem használod. Mi van, ha valaki egyszercsak gondol egyet és begyújt?


Ha pedig nem jön a kéményseprő, akkor ki kell hívni. Én minden évben kihívom a vidéki házunkba. Pesten lakunk, ide értelemszerűen minden évben jön magától is. Kotorni nálunk sem kell, mert szerelt kémény van, de azért ellenőrzi. (néha találunk benne döglött galambtetemet).


Szóval hidd el, nem viccből vannak. Ha pedig nem fizeted a számlát, feljelentenek, te jössz ki belőle rosszul. (a perköltség is a tiéd lesz).

2010. jan. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
A kéményseprőnek ellenőrizni kellene a gáztüzelésű berendezések megfelelő szellőzését és égéstermékek elvezetését is, nem csak a díjat kell neki beszedni. Amúgy pedig egyszerű a dolog, régebbi korokban füstadónak hívták amit most az önkormányzatok szolgáltatás címén kötelezően beszednek mindenkitől még akkor is ha egy fia kémény nincs a házon.
2010. jan. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
64%

Nálunk 3 kémény van,abből 1-et kotor, egy gázkivezető, egyet nem használunk. A seprő azt mondta,ha nem akarunk ennyit fizetni,javasolja hogy amit nem használunk bontsuk vissza tető alá, és akkor azért nem kell fizetni.

Egyébként egy ismerősöm majdnem ház nélkül maradt,mert nem akart fizetni, bújkált a kéményseprő elől,és kigyúlt a kémény, na és körülötte lévő tetőszerkezet is.

2010. jan. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%

Tegyük fel, jogosan köteleznek arra, hogy a kéményadót (kötelező szolgáltatás díjának álcázva) behajtassák rajtunk (ugyanígy pl. az ÁFA gyakorlatilag a vásárlási jog megváltása az 'állam'tól). Tehát tartja a markát a kémények száma szerint, függetlenül attól, hogy üres-e, ill. attól, tett-e valamit a papírok kitöltésén túl. Tanú(skodni feltétlenül hajlandó) szinte kötelező tartozék, aki igazolja az állítást, amit a kéményseprő által aláírásra átnyújtott papírra írnék: "A kéménnyel kapcsolatban semmiféle szolgáltatást nem kaptam, így a díj indokolatlan." + felül írnám alá.


Tavaly egész egyszerűen a szomszéd tavaly előtti példáját követtem: be sem engedtem.

2010. jan. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hozzánk december 23-án (!!!) délben állított be, be sem nézett a kéménybe, csak szemrevételezte, hogy rá van kötve a kazán és már kérte is a pénzt. Papírt nem adott, azt mondta, majd bedobja a postaládába, mert betelt a tömbje. A férjem gyakorlatilag kidobta a házból. :=)


Tavaly úgy jött ki, hogy odahívott a kéményhez és megmutatta, hogy én hogyan takarítsam ki!!! Majd kérte a pénzt, írta a blokkot és távozott. Az egész utcában ezt csinálta, t.künk tele van velük!

2010. jan. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!