Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan, hol tároljátok a...

Hogyan, hol tároljátok a csekkeket, számlákat?

Figyelt kérdés

Villany, víz, gáz, telefon, internet, tévé, egyéb adók. Folyton hadilábon állok velük, mert nem tudom, h lehetne a legáttekintőbben tárolni őket.

Ti hogyan oldjátok meg ezt odahaza?


2011. máj. 31. 14:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Pardon, én sem értettem elsőre. Nos nálunk a feladandó csekkek a teásdobook előtt állnak egy polcon szigorú feladási sorrendben. Onnan lopkodjuk le őket és visszük feladni.
2011. máj. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A sárga igazolószelvények ömlesztve egy dobozban, legalább 5 évig.

A számlákat egy darabig (kb. 1 évig, vagy az éves elszámolásig) szintén ömlesztve, aztán selejtezés.

Még soha nem volt rájuk utólag szükség, ha egyszer mégis úgy adódna, még mindig kevesebb vesződség egyszer egy órán át keresni, mint minden befizetés után lyukasztani, lefűzni, cimkézni, bugyiba helyezni.

2011. máj. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nálunk a havi bontás nem jött be, mert pl. a lakásbiztosítás évente jön, a szemét-, víz-, csatornadíj kéthavonta, egyéb biztosítás negyedévente...


Én úgy csinálom, hogy minden típusnak egy "bugyi" (hivatalos nevén: lefűzhető genoterm), ebben van a szerződés és a befizetett számlák. Postán feladott, akkor a feladóvevényt tűzöm a levélre, ha neten utalom (már csak így adom fel a csekkeket), akkor áthúzva a csekk és ráírva a tr. kód, dátum. Év elején új bugyikat nyitok (szerződéseket átrakva), a tavalyit fedeles irományba kötve bedobozolom és rakom a padlásra.

2011. máj. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Hát én rendetlen vagyok.Egy dobozban tartom ömlesztve,szerencsére még sosem volt rá szükség.
2011. máj. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Látom, sokan vagytok "bugyi"-fun-ok. :) Kitaláltam, h én is beszerzek egy mappát, tele fóliával, és én is minden hónapnak adok egyet.

Köszi a sok jó ötletet!

2011. máj. 31. 21:35
 16/16 anonim ***** válasza:
Nagyobb méretű cipősdobozban.
2011. máj. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!