Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fokozatmentesen szabályozható...

Fokozatmentesen szabályozható gáztűzhely. Valakinek van vele tapasztalata?

Figyelt kérdés
Most vettünk új tűzhelyet, párom ragaszkodott a gázhoz. Én szinte világ életemben villanyt használtam. Azt, hogy mit jelent a fokozatmentes állíthatóság, értem. De honnét tudom, hogy meddig tekerjem pl. süti sütésnél? Hogy ne égessem majd oda a kajákat? Kicsit félek tőle... aztán, lehet, hogy baromi egyszerű lesz, még nincs bekötve. De kíváncsian várom a tapasztalatokat!
2011. jún. 6. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Nincsenek rajta számok egyáltalán? A fokozatmentesnél sokszor azért beszámozzák, ahhoz tudod tartani magad.

De ha nincsenek, az sem gond. Látod ugyanis a rózsákat, mennyire nagy lánggal égnek, viszonylag hamar ki lehet tapasztalni, hogy kb. meddig kell tekerni. A sütőben is vannak lyukak, ahol látod, mekkora a láng.

2011. jún. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ohh, köszi! Igazából inkább a sütő része miatt aggódom. Nincsenek számok egyáltalán rajta, csak kisebb meg nagyobb láng jel. :)
2011. jún. 7. 08:16
 3/10 anonim ***** válasza:

Villany után gázsütő ?????? Részvétem !

Cseréld le a párodat!( jó,csak vicc volt)

2011. jún. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nekem személy szerint ez az első tűzhelyem, eddig szüleimnél laktam. én is jobban örülök egyébként a gáznak, de a kérdésem nem erre irányult. tudnál esetleg segíteni a feltett kérdésben?
2011. jún. 14. 15:15
 5/10 anonim ***** válasza:

A gombon lennie kell gyárilag egy vonásnak, ami nem festett, hanem a gomb készítése közben készült, tehát nem jön le. Kikapcsolt állapotban ez a gomb felső részén, függőleges állásban van. Amikor bekapcsolsz egy lángot, (először egy felső rózsán figyeld meg), ez a vonás eltekeredik a bal kezed felé vízszintes állásba, ekkor van a legmagasabb fokozaton. Amikor takarékra akarod vanni, és tekered még tovább, akkor ez a vonás ismét függőleges helyzetbe kerül, de már a föld felőli részre esik. Ha teljesen függőlegesen áll lent, akkor van a legkisebb fokozaton.

Arra kell vigyázni, ha túltekered (mert legalábbis az enyém engedi), akkor a láng elalszik, tehát ha én nagyon kis lángra akarom visszavenni, mindíg nézem a lángot is.


Sajnos itt valóban nem tudni, hogy melyik állás hány fok. Hogy hogyan süt a sütőd, azt a piskótán lehet kitapasztalni.

Kapcsold be a legnagyobb lángra, utána kezdd el előszedni a piskótához valókat, állítsd össze, és amikor betetedd a sütőbe, vedd vissza közepesre. Az első piskótánál kiderül, hogy a sütő hogyan süt, és legközelebb kell-e a gombálláson ehhez képest valamelyik irányba igazítani.

2011. jún. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a segítségedet! pont a piskótával voltam úgy, hogy nem azzal fogok próbálkozni, nehogy odaégessem, inkább valami sült husival. de így már meg merem próbálni! úgyis ma jönnek bekötni :) még egyszer köszönöm!
2011. jún. 15. 15:42
 7/10 anonim ***** válasza:

20,21 vagyok!

Amikor én próbáltam a sütőmet, és a piskóta tisztességgel megégett, nem dobtam ki!

Vártam néhány napot, megszáradt, akkor az égett részt késsel lefaragtam róla, a többit ledaráltam.

Gesztemasszával, lefőzött kávéval, rummal összegyúrtam, kis golyócskákat gyúrtam belőle, kókuszreszelékbe forgattam. Isteni lett!

2011. jún. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kipróbáltad? Mi lett a piskótáddal?
2011. jún. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
kicsit megégett, de nem volt vészes :) csináltunk hozzá vanília sodót, és megettük... köszönöm a segítségedet!
2011. jún. 16. 10:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen!
2011. jún. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!