Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megéri mosogatógépet venni...

Megéri mosogatógépet venni otthonra?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen fajtát ajánlotok? :)
2011. jún. 8. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Anyagilag nem, mert akár havi 1-2 ezerrel megdobhatja a villanyszámlát. Viszont rengeteg időt és munkát takarítasz meg vele, szóval megéri azt a pénzt. Nagyot vegyél, amiben van félprogram, 1-2 nap alatt úgyis megtelik. A bosch nekünk bevált és nem is túl drága.
2011. jún. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Nagyot, mindenképp 12 személyest.

Két naponta megy, egy ezressel kevesebb a vízdíjam, a villanyról nem tudok nyilatkozni, mert átalányban jön, én pedig nem nézegetem az óra állását.

2011. jún. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
85%
Mindenképpen megéri, mert ha már gondoltál rá akkor előfordulhat, hogy nem szeretsz mosogatni. Nagy öröm, amikor elrámolod a vasárnapi ebéd maradványait és csak beállítod a hőfokot és mehetsz beszélgetni a vendégekkel. Áramdíjról én sem tudok nyilatkozni, vízfogyasztása kevesebb, mint a manuális módszernek. Érdemes 12személyeset, mert ha nem tányérokkal akkor edényekkel tudod telepakolni. Nem érdemes a programszámokra figyelni, úgyis 3-4 félét fogsz használni belőle. (hideg, intenzív, gyorsprogram, félprogram)
2011. jún. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Naná!


Már több éve van nekünk. Bosch. Amit még ajánlanak a Siemens. A 2 legjobb minőség. A párommal mai napig mondjuk, hogy a mosogatógép volt a legjobb döntés, amit vettünk a lakásba. Idő, energia és gyönyörűen mosogat. 65 fokban mos, kézzel ilyen hőfokon nem bírni, szépen leold minden koszt, az üvegek fényesek, az evőeszközök is. A gyerekünk cumisüvegét, itatóspoharait is ebben mosom el, ha épp nem főzöm ki. Ja, 12-eset mindenképp. A 9-es kicsi, sok ismerősöm megbánta, hamar megtelik, 2 nagyobb serpenyő, lábas és már alig van hely.

2011. jún. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget, megkönnyítettétek a dolgomat!! :-)
2011. jún. 9. 17:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Bosch az jó nagyon, nekem 9 terítékes van, nagyobb nem fér be, néha jó lenne a 12-es.

A villanyt lehet hogy megdobja, de a vizet meg jóval csökkenti, pláne a meleget, merthogy hideg vizet használ. Ugyanannyiba jössz ki, ha nem kevesebbe, mintha kézzel mosogatnál, és közben tudsz mást is csinálni, ez nagy kincs. :)

2011. jún. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!