Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan/min tudtok spórolni?

Hogyan/min tudtok spórolni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 11:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éve nem nézek tévét. A bojler hőszabályzóját letekertem annyira, hogy épp elég legyen a mindennapokhoz a melegvíz. A fagyasztót leállítottam, átpakoltam a hűtő fagy.részébe, ami volt. Ami fagyasztott cucc kell, azt alkalmanként megveszem. Mivel egyedül élek, megtehetem azt is, hogy soha nem kapcsolok villanyt. Csak és kizárólag a vasaláshoz (arra mindig csak este jut idő). Annyira hozzászoktam ehhez, hogy már semmi máshoz nem kell villanyt kapcsolnom (fürdéshez, vacsorához sem).

Ezeken kívül az ablakokat utánállítottam, a szigetelést rendbe raktam, így télen a fűtésszla is kisebb, és nem fagyok össze. Ami komolyabb befektetés volt, de megtérült, egy A+ mosógép (enyhe sérüléssel, de újonnan 60ezer).

36F

2011. jún. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
... ja, és amikor / ahova csak lehet, bringával járok. A kocsiban is nagy óvatossággal kezelem a gázpedált...
2011. jún. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
... és most olyanban gondolkodom, hogy hogyan lehetne napkollektort, vagy széllel hajtott áramfejlesztőt gyártani házilag, minél kevesebb pénzből.
2011. jún. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Bármin. Nincs tévénk, és nincs sok elektromos háztartási gépünk sem. Amit lehet, inkább kézi "erővel" csinálok, pl. porszívózás helyett felsöprök. Nem megy a gép, csak ha használjuk. Ledes izzók vannak a lámpákban, ezeknek a fogyasztása elhanyagolható. Nincs kocsink, bkv-n utazunk. Olyan ételeket készítek, aminek az alapanyagai épp olcsók, ilyenkor pl. zöldségeseket, télen káposztásat. Amit lehet, házilag oldunk, javítunk meg. Ételek megint: nem veszünk előre bekevert pl. gyümölcsjoghurtot, veszünk nagy dobozos simát és összeturmixoljuk gyümölccsel, fűszerekkel.
2011. jún. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mi azért villanyt kapcsolunk, mert a sötétben való tevékenykedés rontja a látást. Led izzókat használunk, amiknek darabja 1500-2500 ft körül van, viszont nagyon kicsi a fogyasztásuk, és az élettartamuk több tízezer óra.


Nem tudunk bkv-val járni, ugyanis vidékiek vagyunk. :) Egyébként sem bkv-znék, ugyanis, mikor egyetemre jártam nagyon megutáltam. Illetve szerintem nevetségesen drága ahhoz a szolgáltatás minőségéhez képest.


Mindig lekapcsolom az áramforrást (kivétel hűtő) mikor elmegyünk itthonról, vagy mikor lefekszünk aludni. Szinte minden háztartási gépünk A+ vagy A++.

Soha nem mosogatok folyóvíz mellett. Soha nem mosok úgy, hogy nincs rendesen megrakva a mosógép. Nem használok annyi öblítőt és annyi mosóport, mint amennyi meg van szabva. Jóval kevesebbel is szép tiszták és illatosak lesznek a ruhák.

Nagyon sok zöldséget és gyümölcsöt magam termesztek a kertben.

Nagyon ritkán veszek előrefagyasztott ételeket, ugyanis azok nagyon drágák. Inkább fagyasztok magam.

Külön fagyasztónk nincs, csak egy kombinált hűtőnk, aminek az alja fagyasztós. A fagyasztógépek sokat fogyasztanak.

Szoktunk TV-t nézni, számítógépünk is van, és van egy klímánk. Ettől függetlenül nem panaszkodok a rezsi miatt. Szerintem messze nem magas. :)

üdv.

2011. jún. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

tv-t úgy ahogy van ki lehet dobni, a neten minden fenn van ami érdekes, és nem rombolja az agyadat kérés nélkül :D


hosszabb ideig csak 1 izzót égetünk, az is kompakt fénycső.


minden gépünk A osztályos, ami állandóan megy, az csak a hűtő.


kajánál meg megnézzük, h épp mi van akcióban, 1-et fizet2-t kap, lejárat előtti termékek.

piacon sokkal egészségesebb és olcsóbb a zöldség, gyümölcs, még alkudni is lehet :D

2011. jún. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Az összes égőnk takarékos, kicsit drágább, mint a másik,de megtérül és ráadásul rengeteg ideig nem kell cserélni. A lakást jól leszigeteltük, mivel napközben nem nagyon vagyunk itthon, ezért a fűtést csak este kapcsoljuk be, kb. 2 órára.


Hó eleji nagybevásárlás, ami előtt mindent összeírok és azt is megnézem, hogy éppen akkor hol érdemes megvenni. Sokat lehet így spórolni. Utána csak tényleg ha nagyon muszáj, akkor járunk boltba.

2011. okt. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben a fagyasztót üzembe helyezném, mert:

Ha pörköltet, sülthúst, hasonlót készítek, akkor abból nagyobb mennyiséget, szétadagolva berakom. (Ezzel gázt és időt spórolok)

Most még olcsón tudsz vásárolni a piacon:

sárgarépa, gyökér, karfiol, karaláb, zöldpaprika.

Felpucolva, zacsiba rakva annyit, hogy kb. húsvétig kitart, sokkal olcsóbb most, mint karácsony és húsvét között. Télire megvan a vitami, és kevesebbe kerül, mint a gyógyszer, vagy a vitaminpótlásra vásárolt egyéb műkészítmények.

Most pl. 1 kg. zöldpaprika nálunk 120-130 Ft, karácsony előtt 1 db. (!) 250-260 Ft. Micsoda különbség!

(Nálam még bent van ezeken kívül a borsó és a zöldbab is.)

2011. okt. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

Valójában semmin, de azért igyekszem. A mosógépem energiatakarékos, folyékony mosóport használok, abból kevesebb kell!

Legjobban az ennivalón lehet, főzicskézek. A kertet magunk tartjuk rendben.

2011. okt. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer vettem egy konnektorba dugható fogyasztásmérőt és megnéztem, hogy mi mennyit fogyaszt, ha csak készenléti üzemmódban van.


Tv: 6W

Mikrohullám: 5W

Video: 7W

DVD 4W

Mosógép 6W


Ha ezt összeadom az 28W a semmiért. Mintha 2 kompakt fénycső állandóan világítana.

Na azóta ezek ha nincsenek üzemben, akkor kihúzom.

2011. okt. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!