Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Min tudtok spórolni?

Min tudtok spórolni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 9. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ! Mi általában a szórakozáson! Tehát, ha éppen szorosabb a hónap, akkor nem járunk el sehova. Kajában pedig nem vesszül meg a "luxus" dolgokat. Gondolok itt arra, hogy nem veszek üdítőt, drágább sajtot, felvágottat. Kenyeret veszek péksütemény helyett. Turkálóban nézelődöm, nem drága, márkás üzletekben. Üzemanyagon. Kétszer meggondoljuk, hova menjünk kocsival. A vízen, gázon, villanyon már nem nagyon tudunk, mert arra egyébként is odafigyelünk. Tehát nem ég egyszerre több helységben a villany, nincs otthon 25 fok, csak 20-21, nem fürdöm kádban minden nap, csak max. hétvégén. Nem megy a számítógép feleslegesen, csak ha ott ülök. És mostanában rászoktunk arra, hogy a tv-t, dvd-t, kávéfőzőt stb. kihúzzuk éjszakára, mert lekapcsolva, stand by üzemmódban is fogyasztanak áramot. De még így is sok mindenen lehetne.
2009. nov. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi is a "szórakozáson": nem járunk sehova (inkább séta, kirándulás, túra helyette). Kaján is spórolunk, konyhakertünk van, amit lehet, megtermelünk, háziállatot tartunk. Boltban szinte csak kenyeret veszünk :). Nem veszünk édességet, üdítőt, sört (igazi jó házibort iszom esténként otthon).

Rezsi: Kb. mint az előttem szóló. Hőmérséklet 18-19 fok, éjszaka 16-17 fok, jól betakarózunk éjszaka, a gyerek sem fázik. Van olyan szoba, amit egyáltalán nem használunk, ott radiátor leteker, ajtó becsuk. "Sajnos" nagy a lakás (120 m2). A lámpák nem égnek feleslegesen.

Ruci: turkálóban vásárolunk általában. A közhiedelemmel ellentétben nagyon jó minőségű cuccokat lehet ott vásárolni. Esetleg teszveszről gyerekholmikat. Cipőt egészségpénztárra.

Benzin: Hát hja, egyre ritkábban használjuk mi is az autót :( Gyermekem tartós beteg, ezért neki nem kell fizetni tömegközlekedésre, nejem 90%-kal utazik. Általában így járnak bevásárolni a "városba".


Hirtelen ennyi...

2009. nov. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok! Tudom, volt már ilyen kérdés többször is, de nem találom őket..
2009. nov. 9. 10:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A család témakörbe voltak ezek, én is láttam őket. Remélem sikerül megtalálnod.
2009. nov. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hű, most jöttem rá, hogy itt kereső is van, köszi, így már megvannak!
2009. nov. 9. 14:43
 6/6 anonim válasza:
kikapcsold a géped és máris spóroltál a villanyszámlán!!
2009. nov. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!