Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes lecserélni a...

Hogyan érdemes lecserélni a radiátorokat ha az alább körülmények adódtak?

Figyelt kérdés

Panelban lakom. Kb. 7 éve, beköltözéskor lecseréltem a lakásban a 4 radiátort, mert már annyira rossz állapotban voltak. Acél, lapradiátorokat kaptam, illetve két helyen rézcsövekkel hosszabbították meg a meglévőeket.

2 évvel ezelőtt a házban, panel program keretében lecserélték valamennyi lakásban a radiátorokat (ahol még nem volt csere régebben). Én jeleztem, hogy nálam már újabb radiátorok vannak, így nem szeretnék cserét, ezt tudomásul is vették. Így a felújításban én nem vettem részt, csak a szelepeket és a költségmegosztókat szerelték fel nálam.

Bár pontosan nem tudom, de azt hiszem aluminium radiátorokat kapott a többi lakó.

Nemrég az egyik radiátorom kilyukadt, folyt belőle a víz, majd valami barna trutyi, így kihívtuk a szerelőt. Mivel új radiátorra most nincs pénzünk, így csak levette és elzárta.

Most kezdtem utána járni a dolgoknak és mindenfélét olvasok az acél-aluminium radiátorok közös rendszerben való elhelyezéséről, de nem igazán értem.

A kérdésem, hogy mit tegyek?

Tegyek fel ismét egy acélradiátort a rossz helyébe, vagy cseréltessem le az összes radiátorom alu-ra?

Másik kérdésem, hogy annak idején nem kellett volna tájékoztatnia engem valakinek - ha már én tájékoztattam az illetékeseket -, hogy mi a helyzet a radiátoraimmal? Talán a szerelők is jelezhették volna a szelepek feltételekor, hogy esetleg nekem is ugyanolyan radiátor kéne feltenni mint a többi lakónak?

Kérem, aki tud segítsen, előre is köszönöm.


2011. jún. 21. 09:13
 1/6 anonim válasza:
Szia! Én nem értek ezekhez, de van egy nagyon jó szerelő ismerősöm, akit megkérdezhetnél. Ő Bp és szűk vonzáskörzetében tevékenykedik. Ha írsz privátban megadom az elérhetőségeit.
2011. jún. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az alapvető kérdés,hogy a csövek cserélve lettek-e a házban,illetve nálad? Mert teljesen mindegy hogy milyen radiátorok vannak,ha a régi öntöttvas csöveket meghagyták.
2011. jún. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. válasz: írok privátot, köszi.

2. válasz: csőcsere sehol nem volt, amik összekötik az emeleteket (bocsánat, nem értek hozzá, nem tudom pontosan megfogalmazni), azok szerintem még mindig a több évtizedes vascsövek. Ennek is van jelentőssége?

2011. jún. 21. 09:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy egy rendszerben milyen anyagú radiátorok üzemelnek. Hőátadás, hatásfok, esztétika miatt az aluradiátort választanám.
2011. jún. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha teheted, alu-t tegyél a helyére. Nekem egy évig se tartott az acél lapradiátor, az üzlet megszűnt - a garanciával mehettem a sóhivatalba...

Hegesztették aztán egy év múlva forrasztották, öt év múlva megint forrasztották. Ami kilyukadt, azt valószínű belül eszi a rozsda begyógyulni sosem fog, állandó rettegés.... A bosszantó, hogy az ára ennek ellenére érthetetlenül magas.

2011. jún. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha különböző anyagú radiátorok vannak a rendszerben, akkor az elektorkémiai korrózió fenn állhat. Ami okozhat lyukadást, lyukkorróziót (a kisebb standard elektródpotenciálú fém esetén.) (Ezért nem célszerű pl réz hőcserélős átfolyós vízmelegítő után horganyzott acélcsöveket betenni. A folyás irányával fordítva, semmi gondot nem okoz.)


Öntöttvas csőről még nem hallottam fűtési rendszerben alkalmazva. Régebben leginkább acélcsővel szereltek, aztán rézzel, ma egyre leterjedtebb fűtésre is az alupex.


Nálam lassan 28 évesek lesznek az acél lapradiátorok. Eddig nem volt gond egyikkel se. Igaz nincs is alu a rendszerben. (Na meg annak idején raktak bele anyagot, nem olyanok mint a mai török, kínai radiátorok.)

2011. jún. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!