Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Büntetnek e azért ha a kerítés...

Büntetnek e azért ha a kerítésünkre kiteszem ezt a táblát: Kutyával és Fegyverrel őrzött terület!?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. a kerítés a saját tulajdonod, az ingatlanhoz tartozik.

2. a birtok védelmét jelzed korrekten

Ez utóbbi nem büntetendő mivel az esetleges illetéktelen behatoló figyelmét felhívod arra, hogy megsérülhet.

2011. jún. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez egy elég korrekt válasz volt! :)
2011. jún. 21. 21:02
 3/8 anonim ***** válasza:
ha van kutya és szabason tartod, azaz nem elzárva kennelben, de szerintem még akkor is, jó ha van kint tábla hogy vigyázz a kuzya harap vagy bármi más. Ha bemennek és valakit megharap akkor ebbe nem köthetnek bele. Ha nem lenne, hidd el, hogy belekötnének. A fegyver az más kategória. Ugyanis minden papírral rendelkezned kell a fegyverhez. Pl tartási ilyesmi. Élesre nem nagyon adják meg átlag embernek. Ha csak elrettentés az szerintem meg fölösleges. De gond nem lehet belőle, hacsak valaki jóakaró be nem jelenti, hogy ezt látta, és megérdeklődik illetékesek a fegyvert. Ha meg nincs levetetik és annyi szerintem. Euz nem tudom. A kutya pedig jobb ha kint van.
2011. jún. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Miskolcon van egy hely, az van kiírva: "Kígyóval őrzött terület!" Szerintem annyira abszurd, hogy senki nem mer bemenni, mert mi van, ha igaz? :D
2011. jún. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kiírhatod. Ha valaki feljelentene, hogy fegyvered van, és kijönnek, akkor egyszerűen megmondod, hogy nincs semmilyen fegyvered, csak gondoltad, ez elég ijesztő mindenféle betörő számára. Azt semmi nem tiltja, hogy olyat írj ki, ami nem igaz :)
2011. jún. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt a bácsit, akit végül felmentettek, mert a cigányt tolvaj férget agyoncsapta a kerítésébe vezetett áram, oda is ki volt téve a figyelmeztetés, csak azt is ellopták, de mivel több tanu mondta,hogy kint volt a tábla, így magántulajdont védte jogosan.
2011. jún. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

gáz-riasztó fegyverhez simán kiadják az engedélyt. asszem csak erkölcsi kell hozzá, meg némi pénz az engedélyhez. ez már pont jó fegyver ahhoz, h elriaszd a betörőket.

a kutyát is pártolom. valami nagytestű, őrző-védő kutya.


nyugodtan írd ki, és vegyél fegyvert is a biztonság kedvéért.


olvasd át ezt : [link]

2011. jún. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)egy argentin dog és egy Röhm RG96 biztonságérzetet nyújt majd, mert sajnos egyre több a betörés a településen ...
2011. jún. 23. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!