Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletnél mi a kaució?

Albérletnél mi a kaució?

Figyelt kérdés
ha mondjuk befizetek 2 hónap kauciót akkor utána 2 hónapig nemkell lakbért fizetnem? vagy hogy megy ez?
2011. jún. 22. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:

de kell.


a kaució egy letét, független a bérleti díjtól, azt fizetned kell. vissza akkor kapod, ha már kiköltöztél, de akkor is csak akkor, ha semmi kárt nem okoztál.

2011. jún. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Arra szolgál, hogy ha esetleg valamit tönkreteszel, fedezze a költségét, nehogy előfordulhasson az, hogy valaki kárt okoz és eltűnik, nem akarja kifizetni. A lakbér külön dolog, a kauciót 1x fizeted be, a bérlet megszüntekor visszakapod.
2011. jún. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem albérlete válogatja. Nekem 7 albérletem volt, egynél kértek 5ezer Ft kauciót, de ált. ennél több szokott lenni, 1-3 havi albérlet díja. Ezzel akarják a főbérlők bebiztosítani magukat, nehogy lelépjél fizetés nélkül vagy kirámold a lakást.
2011. jún. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Biztosíték, zálog.
2011. jún. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a kaució az az összeg,ami biztosítja a bérbeadót,hogy nem szeged meg a szerződést...azaz nem rongálsz,fizetsz rendesen..stb..ha ebből valamelyik nincs meg,akkor azt a kaucióból fogja elvenni...de ha mindent betartasz,akkor a végén visszakapod egészben...
2011. jún. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
a főbérlő vagy a tulaj bebiztosítja magát, én épp most jártam meg, két havi kaució lett oda, mert a főbérlő úgy döntött, hogy kidob, mert a lányának haza kell költöznie, és ezért mondvacsinált indokokkal kidobott, de jogosan tette, mert aláírtam a rendkívüli felmondást lehetővé tevő szerződést
2011. okt. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!