Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kaució után számolhatok fel...

Kaució után számolhatok fel kamatot?

Figyelt kérdés

Több mint 7 éve élek egy albérletbe. Kezdéskor 2 havi kauciót raktam le. Most 7 év után úgy gondolom, hogy az a pénz amit adtam az most már nem annyi. Gondoljunk csak arra, ha ezt a pénzt a bankba raktam volna akkor menyit kapná ma érte. Ezért én azt akarom, hogy a főbérlő a teljes évek után 5% kamatot számoljon a kauciómra. Szerintetek jogos az elgondolásom?

Köszönöm a válaszokat.


2011. jún. 26. 08:43
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Nem jogos. Először is visszamenőleg nem mondhatsz ilyet. Tehát kamatot maximum attól a naptól kérhetsz, amikor a érbeadóval erről beszélsz és írásos megállapodást köttök.

Másodszor a bérbeadónak ilyen helyzetben joga van kitenni a lakásból, mivel nem köteles elfogadni a szerződés változtatását.

Harmadszor úgysem raktad volna bankba azt a pénzt.


Ami korrekt lehet az az, hogy a kaució visszaadásakor az aktuális áron számolt 2 havi kauciót adja vissza. Ebbe valószínűleg a bérbeadó is belemegy.

2011. jún. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kaució nem kölcsön, így nem alkalmazható rá a standard kamatfizetési szabály. Amit tehettél volna - most már nem - az az, hogy a szerződéskötéskor abban állapottok meg, hogy a kaució 2 havi lakbér, amely a bérleti szerződés bontásakor is 2 havi lakbérnek megfelelő összeg (tehát ha hét éve 35e Ft-ért bérelted az ingatlant, akkor adtál 70e Ft kauciót, ha most az ingatlan bérleti díja 50e Ft, akkor a visszajáró 2 havi kaució 100e Ft). Ez megoldás lehetett volna, de utólag kamatot kérni nem fogsz jogilag tudni - sőt a fentebb vázolt megoldást sem alkalmazhatod, ha a szerződés nem "havi bérleti díjban" határozza meg a kauciót, hanem összegben.

Olvasd át a bérleti szerződésed, abban benne lesz a válasz.

2011. jún. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Arról meg ne is beszéljünk, h lehet egy fityinget sem ad, mert kitalálja, h ezt kell belőle kifesteni meg amazt megcsináltatni...
2011. júl. 12. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!