Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ház tartozékai vásárláskor?

Ház tartozékai vásárláskor?

Figyelt kérdés
Szeretném megtudni, hogy mennyire igaz az a dolog, hogy ha házat vásárolok (nem újat), akkor a házhoz jár a létra és a csillárok? Köszönöm a választ.
2011. jún. 26. 10:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
Semennyire. Ezt mindig előre meg kell beszélni az eladóval, hogy otthagyja-e. De nem is látom, mi értelme van, elég kicsi az esélye, hogy pont olyan csillárt hagy ott neked, ami illik a bútoraidhoz.
2011. jún. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Feleségem szerint ez egy írtalan szabály. Inkább a létra érdekel engem nem a csillár.
2011. jún. 26. 11:09
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
Semennyire! Miért pont létra járna hozzá? ha tetszenek neked az ott lévő csillárok és meg tudtok egyezni az eladóval akkor lehet,de nem kötelező.
2011. jún. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%
Ilyen íratlan szabály nincs! Nekem pl. nincs létrám, akkor nem tudom eladni a házat?
2011. jún. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Például ha tűz van a padláson akkor hogyan tudsz felmenni?

Fogalmazhatnánk úgy is, hogy tűzvédelmi szerepe van a létrának?

2011. jún. 26. 11:38
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
Lépcső vezet a padlásra, nem létra, -minálunk, és a velencei csilláromat sem adom, hiába tetszik a feleségednek!
2011. jún. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
37%

Ez valószínű akkor válhatott általánossá, amikor sokan eladták a házukat és lakásba költöztek. Egy panelban meg nem kell létra, mert az asztal tetejéről kényelmesen eléred a plafont (párom a székről is), padlás meg nincs. Így a létra maradt, mert nem volt rá szükség. Meg nem is fért volna el.

De attól még nem köteles az előző tulaj otthagyni a létrát. Baromi drága egy új létra :S

2011. jún. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

úúúristen! ekkora ökörséget még sosem hallottam.

ha házat tudtok venni, akkor szerintem létrát is.


mi semmit nem hagytunk ott a lakásunkban, mikor eladtuk, kivéve a konyhabútort. na az jó esetben a lakás tartozéka.

2011. jún. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az egész csak egy kérdés. A velencei csillárodat meg tedd oda ahova gondolom!
2011. jún. 26. 12:47
 10/15 anonim ***** válasza:
86%
A ház tartozékai kb. a burkolatok, konnektorok, villanykapcsolók, szaniterek, csapok, nyílászárók a redőnyökkel(ha van), és ha beépített a konyhabútor, vagy a gardrób, sokan otthagyják azt is. DE semmi nem kötelező, íratlan szabály, stb., adás-vételkor meg kell állapodni előre, hogy mi marad és mi megy. Létra, ásó, gereblye, slag, talicska, permetező, lámpák, csillárok, polcok, karnisok, stb. nem tartozéka a háznak.
2011. júl. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!