Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi volt a különbség az OTP...

Mi volt a különbség az OTP lakás és a szövetkezeti lakás között?

Figyelt kérdés

Annó, amikor annó, jó 30 éve új lakásba költöztünk (6 éves voltam), apám olyasmit mondott, hogy a mienk az OTP öröklakás (meg az egész lépcsőház), míg a másik lépcsőház (ugyanabban a házban) szövetkezeti lakás. Az épület egy része ilyen, a másik meg olyan volt, ha jól emlékszem.

Na de ez pontosan hogyan volt?

Ugyebár aki a szövetkezeti lakásban lakott, az is az OTP-től kapott lakáskölcsönt, és a mi lépcsőházunkat is a lakásszövetkezet kezelte. Akkor mi volt a különbség a kétféle típus között.

Vagy csak én hallottam valamit félre? De ez nem valószínű, mert apám mondta, hogy van OTP lakás, van szövetkezeti lakás, és van tanácsi lakás (amit most önkormányzatinak hívnak).


2011. júl. 18. 00:44
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Az OTP-s lakás: állami kivitelezésben készült, amikor valaki "sorra került" a listán az OTP-nél, akkor választhatott, hogy a felajánlott lakások közül melyiket akarja megvásárolni. Ezek a felajánlott lakások a város különböző helyein megépületek voltak, különböző nagyságúak, fekvésűek, stb. Lényeg, hogy az elkészülésük után lett a vevő kijelölve!


A szövetkezeti lakások esetében már előre meghatározott volt, hogy egy épületen belül melyik lakásnak konkrétan ki lesz a tulajdonosa, úgy indították az OTP-nél is az önrész befizetését. Tehát a leendő tulajdonosok már a teljes kivitelezés előtt tudták azt, hogy a város melyik részén, melyik épületben, konkrétan melyik lakás lesz az övék, és ennek ismeretében várták az építés befejezését.

2011. júl. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%

Az első nem jól tudja. Amit az OTP-s lakásokról ír,az igaz.

Szövetkezeti lakás kétféle lehetett.

Vagy az állam építette a lakásokat,jogosultság szerint bírálták el,hogy ki kapja meg. A beköltözés előtt a leendő lakók lakásszövetkezetet alakítottak, vezetőséggel,felügyelő bizottsággal,és alapszabállyal.

A tulajdonosok a kiutalás után fizették be az önerőt,és kötötték meg a hitelszerződést az OTP-vel.

A másik verzió: amikor a leendő tulajdonosok alapítottak egy lakásépítő szövetkezetet. Itt is volt a vezetőség,felügyelő bizottság,és a havonta befizetendő összeg. A lakásokat saját erőből,illetve állami támogatásból saját beruházásban építették fel. Már a megalakuláskor megkötötték a szerződéseket az OTP-vel is. Ők már akkor is fizették a költségeket,amikor a lakások még nem voltak beköltözhetőek.

2011. júl. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kösz mindkettőtöknek! Az OTP-s verziót és a szövetkezeti második verziót (a 2. válaszolónál) értem, csak nem egészen értem a különbséget a 2. válaszoló szövetkezeti első verziója és az OTP lakás között. A második verziónál értem a különbséget.
2011. júl. 20. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!