Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van különbség 2 panel lakás...

Van különbség 2 panel lakás hangszigetelése között (régi és régebbi építésü között)?

Figyelt kérdés
Ezelőtt egy régebbi építésű panelben laktam, amelynek fa keretes forgó ablakai voltak. Most műanyagnyílászárósban lakom, de olyan, mintha itt több zaj hallatszódna a szomszédoktól fentről és lentről is. Más tapasztalt-e ilyet?
2010. jan. 18. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
A hangszigetelés nem biztos, hogy odaillő kifejezés, vagy legalábbis egyes panelek esetében nincs értelme használni. A szerkezeti különbségekből adódhat hangosabb és csendesebb típus: kétféle panellakásban is laktam korábban, az egyikben a szellőzőn át feljött a füst és a hang (forgóablakos 1,5 szobás), a másik, legutolsó típusok közé tartozónál viszont még az alsó szomszéd termetes kutyájának az ugatása sem volt zavaróan hangos, ennél valószínűleg már volt hangszigetelés is, és a szellőzést is másképpen oldották meg. Lakás viszonylatban szinte jó volt, míg a másik az elviselhetőség határán.
2010. jan. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem a régebbi építésű lakásban olyan volt, mintha felettem nem is lakott volna senki (2 szomszéd is cserélte pedig egymást). A mostani, amelyik ujjabb építésű, itt még a gombostűt is hallom, ha leesik felettem. Ugyanolyan elrendezésű és méretű a mostani lakásom is, csak más városban.

Arra gondoltam, hogy a régiekből talán nem spóroltak ki valamilyen anyagot. Nem lehetséges?

2010. jan. 20. 15:31
 3/4 anonim ***** válasza:
hány éves az az új panel?
2010. jan. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
1983-ban épült a ház.
2010. jan. 21. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!