Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A tulajdonosnak szokott...

A tulajdonosnak szokott kulcsa lenni a kiadott lakáshoz mikor azt albérlő lakja?

Figyelt kérdés
2011. júl. 19. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekünk közölte a főbérlő, hogy van egy kulcs nála is, nem szóltunk rá semmit, de miután beköltöztünk szépen lecseréltük a zárat, onnantól kezdve, hogy bérelsz egy lakást joga senkinek nincs oda bemenni és ezáltal kulcsa sem lehet.
2011. júl. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Az elsönek igaza van, amig te laksz ott, addig nem mehet be a tulajdonos sem az engedélyed nélkül a lakásba.

Cseréld le a zárat (az eredetit tedd el, mert ha kiköltöztök, akkor illik visszaszerelni), és el van intézve.

2011. júl. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez elég furán hangzik így. Nekem nem lenne pofám lecserélni a zárat, én csak bérlem, övé az egész. Ha nem bízok meg benne, akkor ki sem veszem, csak nem jön be kutakodni már! És mi van ha pl a felső lakó eláztat és csak őt érik el és be se tud menni? Oltári botrányt fog csapni, hogy a tudta nélkül lecseréltétek!
2011. júl. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Még szép, hogy van kulcsa a saját lakásához.

Viszont előzetes időpont egyeztetés nélkül -tehát a távollétetekben- nem mehet be a lakásba.

Az utolsó válaszoló által említett extrém esetek természetesen kivételek.

2011. júl. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

van, igen. megbízik bennem annyira. egyébként van jobb dolgom, mint ezzel tölteni az időmet, h nála járkáljak.

ha elutazik 3 hétre, és valami gáz van a lakásban, akkor be kell jutni valahogy. természetesen ilyenkor felhívnám, h bemennék.

2011. júl. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy kell h kulcsa legyen, pontosan a fentebb említett vészhelyzetek miatt (beázás, tűz, stb), de csak előzetes időpont egyeztetéssel jelenhet meg nálad.
2011. júl. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Igen van és joga van a saját lakásához kulcsnak lenni. Persze nem jöhet be a tudtom nélkül, de még a tudtommal se jön, megbízunk egymásban.
2011. júl. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne joga. Oké,hogy bérli valaki, a de a lakás az övé. Bármi baj lehet, be kell,hogy tudjon menni.

Nálunk alap,hogy nem cserélhetik le a zárat. Sose mentem még be úgy,hogy nem voltak otthon.

Illetve egyszer, amikor leléptek fizetés nélkül és már két hete nem vették fel a telefont. Kiderült,hogy már régen kiköltöztek. De jó is lett volna, ha még a zárat is fel kell töretni.

Szóval én nem engedem meg,hogy lecseréljék!

2011. júl. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nekünk is van kulcsunk az albérlethez,ami kiadtunk, de egy éve még feléjük se mentünk. Tisztességgel fizetnek, nem zavarjuk őket, de akadhatnak olyan problémák, amikor valóban szükség lehet rá, hogy bemenjek a saját lakásomba.
2011. júl. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Soha eszembe sem jutna lecserélni a zárat más lakásán...ilyen marhaságot még az életemben nem is hallottam.

Hidd el, a főbérlő nem fog odamászkálni, nálunk sem volt már jó ideje.

Én meg úgy lakom itt, hogy ha nem szólna, hogy bejön, akkor se legyen mit szégyellnem, rendet tartok és vigyázok mindenre, mert ez az Ő lakása

2011. júl. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!