Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes felújítani ahhoz,...

Érdemes felújítani ahhoz, hogy jó áron tudjam eladni?

Figyelt kérdés

Örököltem egy 67nm-es tégla lakást, relatíve jó kerületben, bár nem a legjobb részén.

Eléggé le van pukkanva, a parketták, csempék mind lecserélendőek.

Igazából egy ugyanekkora, de több szobaszámú és jobb állapotú panelt szeretnék a kerületben.

Ahogy elnézegettem a statisztikákat, eléggé elmennek a téglalakások árai az irrealitásba felénk, ha a panelhez hasonlítjuk... Gondoltam egy összegre, mennyit szeretnék érte kapni, de nem tudom hogy tudnám minél jobb áron, minél gyorsabban eladni. Kozmetikázzam? Vagy hagyjam inkább a vevőre?

Hogy érné meg jobban?


2011. júl. 24. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom, hogy maximum egy tisztasági festést végezz el ha szükséges, valamint takaríts ki jó alaposan. Kár a pénzt költeni felújításra, mert lehet, hogy a vevő azzal kezdi, hogy mindent szétver. Annyival meg nem kapsz többet, hogy megtérüljön. Csak a legszükségesebb javításokat csináld meg (pl. leesett csempe pótlása, szakadt tapéta kijavítása), hogy a nézelődőknek beinduljon a fantáziája a lakás láttán ahelyett, hogy menekülnének a látvány miatt.
2011. júl. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Oké, köszi!

Szóval a parketta nem akkora gáz (csikorog, nyikorog...)?

Mondjuk maga a falfestés is jó program lesz, mert az öregek mindent babakékre meg rózsaszínre festettek :-O

2011. júl. 24. 19:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha szabad közbeszólnom, szerintem is, mint előző. Csak az a nagyon fontos, hogy tiszta legyen!
2011. júl. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

mi anno kifejezetten lerobbant lakást kerestünk, mert elég sajátos az ízlésem, én szerettem volna felújítani. nagyon tuti lett, mi anno 12ért vettük, 2 millában volt a felújítás, és most simán elmenne 16ért. de az életem árán sem válnék meg tőle, mert imádok itt élni :)


egy tisztasági festés tényleg jobb összképet ad a lakásnak, ennél többet ne áldozz rá, aki ilyet keres, az megveszi.


megkérdezhetem, h melyik kerületben van? :)

2011. júl. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mi nagy költözők vagyunk, és mi is inkább ilyet "szoktunk" venni, mert azt még lehet alakítgatni lelkiismeretfurdalás nélkül, de nem is nagyon drágán vettünk eddig ilyeneket. Igazából nekünk szobaszámra "kicsi", meg a gyerek sulijához szeretnénk közelebb költözni, azért válnánk meg tőle, nem azért mert nincs kedvünk rajta újítgatni.

Amúgy XI.

2011. júl. 25. 14:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem értek az ilyesmihez, viszont a Travel&livingen sokáig ment a Gyorsan add tovább című műsor, amiben arra ment ki a játék, hogy olcsón megvették a lerobban lakást, felújították és eladták drágán. Jó, ez csak egy műsor, de lehet benne valami.

Még valami, ha be is volt rendezve egy kicsit, akkor még többet voltak hajlandók adni érte, de persze aztán a berendezést elvitték :)

2011. júl. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi meg olyanokat nézünk, amiket nem kell felújítani. Se időnk, se türelmünk szétverni mindent, csak a bútorokat állítsuk be, és kész. :D Viszont azt hozzátenném, hogy nem sokkal drágább egy felújított, mint egy régi.
2011. júl. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!