Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Új házat érdemes venni, vagy...

Új házat érdemes venni, vagy egy régit felújítani? Melyik macerásabb, tapasztalataitokat megosztanátok itt? Egy régihez macerás a hozzáépítés, felújítása? Akinek van ideje, az részletesen írjon mindenről!

Figyelt kérdés
2011. ápr. 3. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Ma Magyarországon ha nem vagy milliomos akkor

NEM ÉRDEMES házat venni!


Csak belerakod a lóvét, és az életben nem látod viszont többé.


Bérelni érdemes olcsón, vagy venni egy kisebb telket, és lakókocsi vagy konténer esetleg mobil faház.

2011. ápr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én ujat vennék,persze csak olyat ami teljesen megfelel az izlésemnek,igaz a régebbibe ott a lehetőség hogy alakitgatsz dolgokat,szivesebban bombázod szét mint egy ujat,de sok olyat láttam már hogy az emberek belevágnak felujitásba és nem elég h sok macera hanem még el is fogy a pénzük közbe.Szóval én egy olyan mellett döntenék amibe akár be is lehet költözni,de kis ráforditással rögtön használható.
2011. ápr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ha jó szabadkőműves vagy akkor mindenképp a régit újítsd fel akár saját kezűleg,ha meg nem értesz hozzá akkor ha van sok mányi megcsinálják neked mások is.Olcsóbban kijössz ha régit újítasz fel ez az autókra is igaz... de a kérdésedből ítélve nem nagyon érthetsz hozzá így marad a sátor
2011. ápr. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

A véleményem az, hogy általában építkezni a legolcsóbb. 200eFt/nm-ből már kiváló házat lehet építeni, plusz a telek ára, ami még jelentős lehet, és a tervezés még néhányszázezer azt hiszem. Több építési vállalkozót kell megkérdezni, és megnézni, korábban miket épített. A vállalkozó munkadíja tudomásom szerint általában kb. ugyanannyi szokott lenni, mint az anyagok ára, ez még normális. Tehát aki olyan ügyes, hogy minden maga csinál, annak 100eFt/nm-ből is kijöhet.

A építés a legmacerásabb is persze, rá kell szánni 1.5 évet legalább, és még probléma, hogy ami rajzon jónak tűnik, az nem biztos, hogy a valóságban is olyan lesz, mint elképzelted.


Régit felújítani: ez is jó lehet, de nagyon meg kell nézni, mit vesz az ember, milyen az alap, nem süllyed-e, a tetőszerkezet nem korhad, jó-e a szigetelés, stb. Hozzáépíteni viszont macerás, főleg ha alapterületet kell bővíteni, mert az alapot és a falakat nehéz a régivel jól egybedolgozni, és a határon hamarosan repedések lehetnek a falban, mert a régi épületrész már nem mozog, az új meg még süllyeddhet valamennyit 1-2 év alatt.

Régit csak akkor vennék, ha a felújítás csak festés, csempézés, fürdőszoba- és konyhafelújítás lenne, esetleg még parketta, külső vakolat és tetőcserép csere. Falakat vagy plusz emeletet nem építenék hozzá.

De az utóbbi 1 évben sok nem túl régi házat árulnak ahogy láttam, amiket valószínűleg olcsón meg lehet venni, és nem hiszem, hogy sok gond lenne velük. Talán ez lenne a legjobb megoldás manapság. Itt az lehet a probléma, hogy ha hitel van rajta, akkor arra megoldást kell találni a bankkal.


Vállalkozótól kész új építésűt én nem szívesen vennék, azok gyakran irreális áron vannak, és ki tudja, mennyit spórolt az anyagokkal. De ha tapasztalt profi a vállalkozó, akkor az építés minősége valószínűleg jó, jobb lehet, mint egy régi háznál, amit a család eszkábált össze évtizedekkel ezelőtt. És nyilván ez a legegyszerűbb megoldás, mert nagyjából minden készen van.

2011. ápr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ha burzsuj vagy, akkor építtess magadnak egy olyan házat, ami kizárólag a te igényeidre készül, és minden megvan benne, amire szükséged van.


ha csóróbb vagy, akkor vegyél egy 20 év körüli házat, szigeteld, újítsd fel, és talán kijössz olcsóbban.


ami a lényeg: mindkettő iszonyat idegtépő, erre készülj fel.

2011. ápr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én egy 40 éves házat vettem tavaly. Teljes belső felújítást csináltunk. ( víz, villany, fűtés, burkolás ).

A vizet és a fűtést vállalkozó csinálta, villanyt rokon villanyszerelővel együtt. A festés tapétázás, szőnyegpadló, parketta lerakás szintén saját kivitelezés.


Miért választottam ezt a megoldást ?

1. Menekülni akartam a tömbből.

2. Az anyagi források korlátozottak voltak.

3. Jó helyen nincs szabad telek illetve megfizethetetlen.

4. Egy adott városrészbe szerettem volna költözni.


A ház 1100 m2 telekkel kertvárosi övezetben van.

Csend, nyugalom, szép kilátás, normális szomszédok, jó föld a konyhakertnek, ásott kút.

A Tesco és a buszmegálló valamint vasúti megálló 10 perc séta.

Mindenkinek más az elképzelése az ideális házról. Én megtaláltam azt a helyet, ahol szívesen élek. Mivel az anyagiak korlátozottak voltak, kompromisszumokat kellett kötni. Öregebb házat vettem, mint amilyet szerettem volna. A felújítás során viszont minőségi anyagokat építettem be. Nem akarok 2 év múlva javítással foglalkozni, mert a kínai valamivel olcsóbb volt. Ennek az lett a következménye, hogy a kert csinosítására már nem maradt pénz. Az majd jövőre vagy utána.


Több ház van a környéken amihez hozzáépítettek. Szinte mindegyik megrepedt az illesztésnél. Én nem akarok bővíteni.

2011. ápr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Mi pár évvel ezelőtt vettünk egy nagyon felújításra váró házat. Elég olcsón jutottunk hozzá! A ház kicsi, most építünk hozzá. Folyamatosan újítgatjuk, minden ismerős, család, barát segít. A ház már most 2-szer annyit ér, mint amennyiért vettük. Egy felújított, szép nagy házat biztos nem tudtunk volna venni, így meg apránként folynak a munkálatok. A kőművestől, az asztalosig vannak ismerősök, akik nem kérnek pénzt, csak az anyagot kell megvenni. Viszont albérletben soha nem laknék! Jóval kevesebb hitelt fizetek a házra, mintha albérletet fizetnék!!! És ha évek múlva lesz csak teljesen kész, akkor is a sajátom.
2011. máj. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsonak jo,csak ez akkor nem kivitelezhető ha alapba nincs hol lakni.Szóval ha albi melett kéne házat venni és hitelt fizetni az már necces,föleg évekig fizetni mindkettőt.Sajnos sokan ugy vannak hogy vagy albiba laknak és onnan költöznének vagy mennének már a szülöi házból.Sok embernek nincs rá több éve hogy apránként megcsináltassa a házat amig jó nem lesz.
2011. máj. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!