Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Használt lakás átvételénél...

Használt lakás átvételénél mit nézzünk meg?

Figyelt kérdés

Vásároltunk egy használt lakást, aminek a kulcsát holnap vesszük át. Az ügyvéd azt kérte, mindent alaposan nézzünk át, és ha hibát találunk, jelezzük a szerződésbe. Ez azért fontos, mert az adásvételi 6 hónapja készült. (A hölgy még maradni szeretett volna egy rövid ideig, ezért egy nagyobb összeget engedett a vételárból. )

Mire figyeljünk? Mit nézzünk meg?


2011. júl. 26. 08:41
 1/7 anonim válasza:
63%
mindent...
2011. júl. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2011. júl. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
a szomszédokat XD
2011. júl. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

A fentieket nem olvastam végig, ha benne volt bocs: szóval én még megnézném, működnek-e a konvektorok, kinyitnám-elzárnám a csapokat működnek-e, csöpögnek-e. A lefolyó nem csöpög-e.

Bár ahol mi lakunk (szerencsére nem vettük meg), itt egyetlen helyre tudom bedugni a porszívót, mindenhol máshol lecsapja a biztosítékot, sajnos ezt nem tudod ellenőrizni...már a vezetékek állapotát, max a korát.

2011. júl. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha villany tűzhelyed van, azt tudod e majd használni. A WC normálisan működik e-láttam már olyat, hogy nem lehetett lehúzni, ha mégis összejött hiába lett elzárva, csaj jött és jött a víz. Nincs e valahol penészfolt (főleg fürdőszobában, ami ha lehet szellőztethető legyen). Ha szőnyeg van a földön, akkor alatta milyen állapotú ami van. Előfordulhat ugyanis olyan, hogy szőnyeg alatt linóleum van ami tele van vizet rejtő hólyagokkal.

Egyszóval nézz meg MINDENT, de jó alaposan!

2011. júl. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
82%
Zuhanyt, fürdőkádat kicsit bevizezni, megnézni, nem ereszt-e valahol. Padlót megnézni, sehol sem púposodott-e fel, nem lett-e penészes az ágy mögött. Minden elektromos dolgot föl/le kapcsolgatni. Wc-t is lehúzni. Ablakoknál megnézni, nem ázott-e be. Ajtókat, szekrényeket megnézni (ha marad ott ilyesmi) nem sérült-e.
2011. júl. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%

Azon túl, amit előttem leírtak, nézd meg, normálisan nyithatók-zárhatók-e az ajtók, ablakok, működik e a boiler vagy vízmelegítő (nem tudom, mi van ott), jó-e a fűtés. Keletkezett-e a házon bármilyen sérülés, beázás stb. azóta, hogy megkötöttétek az előszerződést? Ha maradnak bizonyos (mondjuk beépített) bútorok, azoknak az állapota olyan-e, mint mikor megvásároltátok?

Végül pedig írjatok fel minden mérőóraállást, az óra számával együtt, esetleg fényképezzétek is le azokat, mindketten írjátok alá, nehogy nektek kelljen kifizetni az előző lakó számláit! Amint megvan a kulcsok átadása, már aznap vagy másnap menjetek a mérőóraállásokkal a szolgáltatókhoz és intézzétek el az átírást. Az áramszolgáltatóhoz mindketten kelletek, plusz adásvételi szerződés, a vízhez is, a gázszolgáltató nálunk elfogadta azt is, hogy külön mentünk be, ugyanígy a telefon és a kábeltévé is.

2011. júl. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!