Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megtudná valaki mondani, hogy...

Megtudná valaki mondani, hogy hová van az leírva, hogy tulajváltáskor a tigáznak kötelessége újra plombálni az órát?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 15:59
 1/4 anonim válasza:
Nem tudom a tigáz mit csinál, nem arra lakom, de szerintem egyáltalán nincs ilyen. Annyit kell csinálni, hogy az aktuális óraállástól átíratjátok az órát. Valamilyen nyomtatványt kell kitölteni és a vevőnek új szerződést kötni, erről az új plomba dologról még sose hallottam.
2011. júl. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minden fogyasztóváltáskor szükséges a szolgáltatónak az ellenőrzése, ezzel biztosítva azt, hogy a szabályos vételezés feltételei fennállnak. A közüzemi szerződés része, hogy a vételezéshez szükséges feltételek biztosítva vannak, ez pedig csak úgy valósítható meg, hogyha a szolgáltató helyszíni ellenőrzést végez.

Újraplombálni nem szükséges az órát, ha az ellenőrzéskor megállapítható, hogy a zárjegyek sértetlenek, a vételezés szabályos. De helyszíni ellenőrzés SZÜKSÉGES.

2011. júl. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi áprilisban költöztünk új házba, és mikor jöttek ellenőrizni akkor a plombákat is lecserélték. Ez a démásznál volt.
2011. júl. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A barátnőmék 2006-ban vették a lakást újraplombázták és le is fényképezték.Mi 2007-ben vettük és csak annyi történt, hogy leolvasták a óraállást.Ugyanabban a városban lakunk, tehát akkor nem ugyanúgy kellett volna eljárniuk? Most valahogy bizonyítanom kell,hogy nem vételeztem szabálytalanul a gázt, valószínű az előző tulaj volt...
2011. júl. 26. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!