Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Önkormányzati lakást valaki...

Önkormányzati lakást valaki adott már le? Többi lent

Figyelt kérdés
Folyamatban van a nagymamám önkormányzati lakásának a leadás, mivel ő otthonba megy. Eléggé lerobbant állapotban van most volt ott felmérni egy férfi felmérni a dolgokat az inszoltól. Az értékbecslő 6.5 millióra becsülte fel. Mennyi pénzt kaphat mamám vissza? Esetleg valaki adott már le aki igényelte a 30%-ot (mínusz javítási költségek)
2011. júl. 29. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Önkormányzati lakás az az önkormányzaté. Kétlem, hogy fizetne egy fillért is érte.
2011. júl. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
45 évig élt benne nagymamám és a 30% a lakás árának őt illeti, de viszont abból a 30% jönne le a felújitási költség és az érdekelne, hogy aki adott le lakást mennyit kapott a levonások után.
2011. júl. 29. 11:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 86-ban adtam vissza önkormányzati panel lakást,akkor a használatbavételi dij 6-szorosát adták.Ki kellett tapétáznom festenem.A pénzt az OTP-be utalták,mert onnan vettem leadott lakást.Az az összeg,akkor a lakásárak 1-harmada volt.Gondolom ma is adnak valamit,mert igy könnyen jut lakáshoz az Önkormányzat.
2011. júl. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A férjem most adta le az önkormányzati lakást. (nem pesten) Nem volt semmi féle értékbecslő, asszem 8 évre visszamenőleg a lakbérnek x %-át számolták, csak a drága önkormányzat úgy gondolta, hogy azt se kapja meg teljes egészében. Arra hivatkozva, hogy fiatal, meg nem elég régen van ott. (szüleivel 1960!! óta bérelték, ő 30 éves, hát nem tudom mióta kellett volna bérelni és hány évesnek lenni, hogy megkapja...) Na és nem elég, hogy nem kapta meg a teljeset, de még teljesen fel is kellett újítani. Parkettát felcsiszolni, lelakkozni (jó olcsó volt.. :S), falakat, ajtókat festeni. A végén majdnem, hogy mínuszba mentünk. De gondolom minden településen más.
2011. júl. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt hasonló történet nagyszüleim kapcsán még a 90-es évek elején. Mi pénzt nem kaptunk, de az önkormányzat felajánlotta, hogy megvehetjük a lakást jelen állapotában piaci ár alatt, tekintve hogy évtizedek óta béreltük.

Így ezt választottuk.

2011. júl. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!