Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen benne lakni egy mobilhá...

Anyoca69 kérdése:

Milyen benne lakni egy mobilházban?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat várok, nem viccelődést :)

Lehet, hogy 100,000 családra ez vár?


2011. júl. 30. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:
27%

Mobilházban még nem laktam, de 38 m2-es panelban már igen, úgy is, hogy négyen laktuk.

Tulajdonképpen ki lehet bírni. Takarításkor meg külön élvezet, hogy mire elkezdeném, már végeztem is. Egyedül a sok holmi elpakolása problémás, meg időnként kiakasztó, hogy nem férünk el a folyosón egymás mellett.

Unokatesómék például azt csinálták, hogy a szüleik háza mögött egy melléképületet leszigeteltek, kifestettek, és abba költöztek be. Két gyerekkel négyen laktak ott évekig, 30 m2-en, amíg össze nem gyűlt a pénz egy saját külön házra.

Szerintem a mobilházzal sem lesz semmi gond, legfeljebb az elkeseredettség miatt fogja utálni az, aki oda kényszerül, hogy miért kellett hitelt felvennie, most nagyot koppant.

2011. júl. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

Kanadában és az USA-ban rengetegen laknak kempingszerű lakóparkokban így,ott vannak közösségi épületek is,mint mosókonyha,konyha,fürdő,vendégek fogadására is alkalmas nagyobb helyiségek.DE: ott tisztán és rendben tartják ezeket,nem láttam olyant,hogy valaki maga után szennyesen hagyta volna a konyhát vagy nem láttam szemetet és graffittit sem.Persze, a lakóparkban azon kívül,hogy a saját tulajdonú mobilházadat telepítheted oda,kell még területhasználati díjat is fizetni,és fizetni az ott dolgozó alkalmazottak bérének rádeső részét is(aki a füvet nyírja,karbantartó,portás stb)

Én azt gondolom,hogy így,ilyen kulturált formában sokkal jobb,mint vizesfalú düledező vályogviskóban.Hozzáállás kérdése.Én nem tartom rossz megoldásnak.

2011. júl. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

én csak 3 hétig laktam ilyenben külföldön, de semmi gondom nem volt vele. kora tavasszal volt, fűtöttem is, nem volt hideg, a konyha teljesen olyan volt, mint a rendes házban, a fürdő ott kicsi volt, de gondolom, többféle van. ebben volt 3 komplett szoba, plusz egy nappali...én el tudnám képzelni, hogy ilyenben éljek, ha úgy lenne.

sokaknak a saját háza nincs olyan, mint ezek a "konténerek"...hát igen, az előzőnek igaza van, rendben kell tartani, meg nem azon siránkozni, hogy ilyenbe "kényszerültem"....

2011. aug. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!